11-14 листопада у Львові «Відкриють Падеревського»

15:52 5 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: з архіву Львівської філармонії

В обласній філармонії пройде вже п’ятий міжнародний музичний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвяченій видатному піаністу, композитору й доброчинцю.

Як повідомили у Львівській філармонії, головна ідея міжнародного музичного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» – популяризація польської культури та ознайомленняіз репертуаром світового рівня з національної музичної скарбниці. Водночас, вагомим і невід’ємним елементом програми кожного з таким фестивалів є включення до репертуару шедеврів української класики, а також різні форми творчої співпраці українських та польських митців на сцені у Львові. 

Головний організатор міжнародного музичного фестивалю – польсько-українська фундація імені Падеревського. Співорганізатори – Львівська філармонія та Товариство «Польська спільнота». Артистичний директор – піаністка, лауреат та дипломант багатьох міжнародних конкурсів Маріанна Гумецька. 

Цьогорічний фестиваль триватиме з 11 до 14 листопада й традиційно об’єднає видатних польських артистів з відомими українськими музикантами. А запросить для виступів у Львові своїх виняткових друзів, а також визнаних у світі майстрів, які ще не мали нагоди виступити на концертах фесту.

Генеральний директор фестивалю, голова польсько-української фундації імені Падеревського Адам Бала запевнив: «Ми переконані, що участь у заході Маестро Єжи Максим’юка і таких знаменитостей, як Лєшек Можджер, Кшесімір Дембський, Кароль Радзівоновіч, Анета Лукашевіч, Анна Юркштовіч, визнаних і улюблених українських музикантів Маріанни Гумецької, Володимира Сивохопа, також – струнного квартету «Phoenix», симфонічного оркестру Львівської філармонії, молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Галицького камерного хору, зробить фестиваль цікавим для публіки». 

Зокрема слухачам представлять єдину оперу Ігнація Яна Падеревського – «Манру». Прем’єра нової концертної версії, створеної Єжи Максим’юком спеціально для п’ятої едиції фестивалю, буде виконана під батутою Маестро з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії і Галицьким академічним камерним хором. Сольні партії доручено визнаним у цілому світі виконавцям цієї музики.

Також, звісно, відбудеться вручення відзнаки «Paderewski». Бронзові статуетки отримають особи або організації, що винятково проявили себе у діяльності на користь українсько-польського поєднання, промоції і популяризації творчості Падеревського. 

Організатори фестивалю наголошують: «Ідея створення мистецької події, пов’язаної з іменем Ігнація Яна Падеревського, й надалі служить нагодою взаємного культурного збагачення польського та українського народів, що видається сьогодні особливо важливим та актуальним».

Про це повідомили сьогодні, 5 листопада, в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини