Замало кандидатів в антикорупційні судді мають належний рівень IQ

14:22 8 грудня 2024 р.

Фото до новини

Тестування на когнітивні здібності пройшли лише 25 зі 74 кандидатів на посади суддів ВАКС і 19 зі 49 кандидатів на посади суддів Апеляційної палати ВАКС.

Про це повідомила Судово-юридична газета, пише DailyLviv.com. Кандидати на 15 вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду та на десять вакантних посад суддів Апеляційної палати ВАКС 4 грудня 2024 року склали тестування на виявлення рівня когнітивних здібностей (IQ-тест).

За правилами тестування, кандидати на посади суддів ВАКС та АП ВАКС, для допуску до наступного етапу конкурсу мають набрати 75% від максимально можливого балу IQ-тесту. Тож, щоб подолати етап тестування на когнітивні здібності, кандидати повинні були набрати 108,75 бала зі 145 максимально можливих балів.

Отриманий 4 грудня претендентами на посади суддів Антикорупційного суду результат, виявився невтішним в цілому для конкурсу.

Зі 74 кандидатів на 15 посад суддів ВАКС прохідний бал набрали лише 25 (33,8%) кандидатів, тобто третина. Не склали тестування 49 претендентів.

4 грудня тестування на когнітивні здібності також складали 49 кандидатів на 10 вакантних посад суддів Апеляційної палати ВАКС. У підсумку прохідний бал набрали лише 19 кандидатів (38,7%).

Ще 30 кандидатів не змогли подолати прохідний бар’єр.

Наступний етап конкурсу – виконання практичного (модельного) завдання зі спеціалізації антикорупційного суду.

У Вищий кваліфікаційній комісії суддів проаналізували підсумки тестування на когнітивні здібності (IQ-тест), яке кандидати на посади суддів Вищого антикорупційного суду та його Апеляційної палати склали 4 грудня, та дійшли висновку про необхідність хоча б «зберегти конкурс в апеляцію».

Нагадаємо, що ще гірші показники, за неофіційними даними, були отримані у листопаді кандидатами на 550 вакантних посад суддів апеляційних судів.

Тоді кандидати повідомляли, що тестові завдання виявилися значно складнішими, ніж вони очікували побачити. А саме тестування на когнітивні здібності було припинене через технічні проблеми у розробника програми тестувань. Згодом результати тестування були взагалі анульовані.

Не дивно, що з 3 грудня на розгляді Президента перебуває закон № 11425-д, який, серед іншого, передбачає скасування для учасників конкурсу на посади суддів апеляційних судів вимоги набирати щонайменше 75% балів за етап тестування на когнітивні здібності.

Довідково. 

Когнітивні здібності людини — це психічні процеси, які дозволяють нам сприймати, обробляти, зберігати та використовувати інформацію. 

Вони охоплюють:

1. Пам'ять: Здатність зберігати та відтворювати інформацію.

2. Увага: Здатність зосереджуватися на певних завданнях або об'єктах.

3. Мислення: Процес обробки інформації, включаючи логічне та творче мислення.

4. Сприйняття: Здатність отримувати та інтерпретувати сенсорну інформацію.

5. Мова: Здатність використовувати та розуміти мову для комунікації.

6. Уява: Здатність створювати нові образи та ідеї.

Когнітивні здібності людини є основою для її здатності адаптуватися до навколишнього середовища, вирішувати проблеми та ухвалювати рішення. Розвиток когнітивних здібностей може значно поліпшити якість життя та ефективність у різних сферах діяльності.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів