За підкуп спортивного судді – штраф до 25 тисяч доларів або ув’язнення до трьох років

13:36 23 лютого 2016 р.

"Навіть не думайте про хабар!"
Фото: uareview.com

Transparency International повідомило, що запускає «Глобальне дослідження корупції в сфері спорту». Україна робить лише перші кроки на шляху до подолання цього ганебного явища у спортивній сфері. У листопаді 2015 року нарешті було прийнято закон «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень», який став початком боротьби із корупцією у спорті.

Українське відділення Transparency International заявляє, що корупція у спорті не оминула і нашу країну. Український футбол за 24 роки існування знає багато корупційних скандалів, серед яких спроба підкупу київським Динамо іспанських арбітрів у 1995 році на матчі Ліги Чемпіонів, дискваліфікація українського арбітра Олега Орєхова за підозрою у корупції на матчі Кубку УЄФА 2009 року між ЦСКА (Болгарія) і ФК “Базель” (Швейцарія), договірний матч “Карпати” - “Металіст”

Уболівальників завжди обурював підкуп суддів, договірні змагання або футбольні матчі, залежність спортсменів та команд від грошей олігархів. У листопаді 2015 року нарешті було прийнято закон "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень", який став початком боротьби із корупцією у спорті. Згідно з цим законом, за хабар у 26,6 тис. грн., правопорушник має заплатити штраф від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів, тобто 137-344 тис. грн. із конфіскацією виграшу. За повторне хабарництво загрожує вдвічі більший штраф. Якщо прибуток від ставок виявиться вищим за 26,6 тис. грн., згідно з Кримінальним Кодексом хабарнику загрожує штраф від 482 до 1378 тис. грн. або ж позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. За підкуп судді та організацію договірного матчу загрожує штраф 137-689 тис. грн. або позбавлення волі від 1 до 3 років. Штрафи загрожують також тим спортсменам або членам клубів, які знали про факт корупції, але ніяк не перешкоджали корупційній діяльності.

Серед недоліків українського законодавства – відсутність чітко визначеного органу, який би опікувався проблемою корупції у спорті, а також немає зрозумілого механізму повідомлення правоохоронців про корупцію у спорті.

Про це повідомила “Щоденний Львів” прес-служба Transparency International Ukraine / Україна.

dailylviv.com

До теми

17:32 21 жовтня 2021 р.

Ювелірні вироби зі США пересилали як продукти харчування

У підрозділ митного оформлення «Львів-поштовий» на адресу приватної особи надійшла посилка зі США, в якій, згідно з декларацією, містились спортивний костюм та продукти харчування. Однак під час огляду поштового відправлення митники виявили ювелірні вироби: золоті сережки, підвіску та каблучку.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу