Відходи зі Львова скинули в зоні відчуження

16:20 3 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: news.dks.com.ua

На гори непотребу натрапили на території заповідника «Древлянський».

Поневіряння львівського сміття тривають. Відходи зі Львова везуть та без дозволу скидають на Житомирщині. Багатотонні фури лишають гори непотребу обабіч трас та неподалік населених пунктів. Виявляють такі звалища не одразу – бо викидають сміття уночі. Тому ані свідків, ані винних не знайти. 

Один із таких «подарунків» невідомі лишили у колишньому селі Северівка. Нині це територія заповідника «Древлянський» Народицького району Житомирщини. Ті, хто його сюди привіз, навряд чи про це знали. Як і про те, що цей район – найбільш постраждалий в області від аварії на ЧАЕС і належить до зони виселення.

Голова Народицької райдержадміністрації Віктор Пащук розповів: «Виїхали 20 метрів з асфальту, по асфальтовій дорозі проїхали, викинули це сміття і в них проблем ніяких нема. Тут кубічних метрів десь буде близько 30-40. Якщо порахувати – яку це треба ціну заплатить, щоб за 900 кілометрів завезти це сміття аж на територію заповідника».

Натомість у Лугинському районі Житомирщини сміттєві гори помітили не одразу. Неподалік селища, де звалюють місцевий непотріб, спритники лишили ще 200 тонн – львівського.

Голова Лугинської районної ради Петро Мельник розповів: «Коли перша машина вивантажувалася. Люди бачили цю машину. Але фактично ніхто не придав цьому значення. З неділі на понеділок було вивантажено інші машини в понеділок просто уже побачили що цього сміття тут набагато більше чим воно потрібно. Сміття яке було завезено це річна норма всього сміття яке може бути у Лугинському районі». 

У тому, що сміття саме зі Львова, – жодних сумнівів. Це засвідчили довідки про аналізи і медичні книжки зі львівських лікарень, які були посеред мотлоху.

На Житомирщину привезли не просто сміття, а медичні відходи. У цьому переконані в Лугинському, Народицькому та Олевському районі. В останньому – привезене залишили неподалік траси Київ-Ковель, прямо на земельному паї.

Громадський діяч Олександр Ніколайчук розповів: «І попорпавшись, на жаль, в цій багнюці, з'ясували, що частина сміття – це медичне сміття з гінекологічного відділення №1 міста Львова. То підтверджують різні виписки, інформаційні карти, листи, інфографічні інші зображення. Плюс внутрішня документація, де чітко вказані там прізвища, імена, телефони керівництва саме цього гінекологічного відділення. На превеликий жаль, серед побутового сміття були і шприци з кров'ю, і системи медичні, і інший непотреб».

Щодо усіх трьох випадків відкрито кримінальне провадження. В деяких районах навіть прийняли рішення про заборону ввезення сміття з інших областей.

Де наступного разу з'явиться таке ось звалище непотребу невідомо і хто за це відповідатиме – теж поки що лишається питанням. І якщо для Львова така кількість сміття – неоначна, то для маленьких населених пунктів – це справжнє екологічне лихо.

Про це повідомили в «News.dks.com.ua», де також опублікували фото й відео львівських відходів на Житомирщині.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини