Паліїв сухостою будуть карати як саботажників і диверсантів, - ЛМР

18:29 31 березня 2023 р.

Фото до новини

Уже 12 великих пожеж сухостою зафіксували цього року у Львівській громаді.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com

Мешканців Львова вкотре просять не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102», коли бачать такі горіння та паліїв.

Мерія нагадує, що за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3060 до 6120 грн, а для посадових осіб – від 15300 до 21420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).

Мерія Львова звертається до мешканців міста з проханням не спалювати суху рослинність, оскільки це небезпечно, шкідливо та незаконно. Також такі дії можуть бути прирівняні до саботажу в умовах війни, що передбачає кримінальну відповідальність. Зрештою, екологія, інфраструктура та здоров'я населення можуть серйозно постраждати від торфяних та лісових пожеж.

Так, від початку року у Львівській громаді зафіксували 12 пожеж сухостою, площа яких становила від 100 до 600 кв. м. А також пожежа, пов’язана зі спалюванням побутового сміття у с. Рясне-Руське, охопила близько 20 кв. м.

При спалюванні сухих рослинних решток разом з димом у повітря, а потім й у легені людини, потрапляють важкі метали, діоксини та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Важливо, що спалювання листя не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні.

«Щодня рятувальники ліквідують загоряння на відкритих місцевостях, що, зазвичай, виникають через “традиційне” спалювання сухої трави та сміття. У зв'язку з повномасштабною війною в Україні, такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків війни і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння пожеж, що виникають через бездумне спалювання сміття та листя. Тому ми закликаємо всіх громадян зробити свій внесок у збереження довкілля та допомогти захистити наших рятувальників, не спалюючи листя та сміття на відкритих місцевостях», – зазначають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради.

Палії сухостою на Львівщині діють як диверсанти

Паління трави можуть кваліфікувати як диверсію: довічне позбавлення волі з конфіскацією майна

На Львівщині оштрафували господарів за спалювання сухостою

Чотири рази на годину рятувальники Львівщини виїжджають на ліквідацію пожеж сухостою

На Львівщині 9 людей, які гасили підпалену траву, дістали важкі опіки. Троє померло

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини