У травні діяльність ПАТ «Львівгаз» перевірятиме обласне відділення Національної комісії (відео)

17:28 4 березня 2015 р.


Фото: Ольга Швед / «Gazeta.ua»

Прокуратура запевнила – якщо Нацкомісія знайде факти зловживань на «Львівгазі», то тоді «підключиться» й вона.

«ПАТ «Львівгаз» після депутатських звернень та протесту працівників чекають серйозні перевірки з Нацкомісії та Генпрокуратури», – повідомила сьогодні, 4 березня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua» журналіст Ольга Швед, конкретизуючи при цьому:

«3 березня у львівському Прес-клубі реформ працівники ПАТ «Львівгаз», журналісти та громадські активісти обговорили питання зловживання, крадіжок, небезпеки для споживачів, пов'язаних із приватним акціонерноим товариством «Львівгаз». Працівники «Львівгазу» висловлюють свій протест не вперше.

Рік тому, 25 березня, на підприємстві (вулиця Золота, 42) відбувся мітинг. Робітники скаржилися, що вони виконують по кілька завдань за низьку заробітну плату, майстри не забезпечені усіма необхідними для роботи інструментами.

В той же час керівництво піднімає собі заробітні плати, купує нові автомобілі, по-хамськи ставиться до підлеглих. Невдоволених керівництвом та рівнем заробітної плати робітників позбавляють премії, на них пишуть догани і тиснуть.

Врешті, люди змушені звільнятися. Усього на підприємстві працює у місті та області близько 5 тис. осіб. Оскільки, за рік ситуація не змінилася, працівники змушені і надалі висловлювати свій протест і добиватися справедливості.

Редактор журналу «Кримінальне чтиво. Захід» Влад Якушев у своєму журналістському розслідуванні http://criminal.in.ua/?p=2071 вказав факти корупції, зловживань, смертельних випадків, крадіжок та незаконних закупівель керівництвом «Львівгазу» дорогих автомобілів. Він також повідомив:

«Львів на першому місці по аваріях та нещасних випадках під час користування газом – за статистикою Держгіпромнагляду. У місті застаріла, зношена і аварійна мережа, яку не ремонтують нібито через відсутність коштів – як заявляють у ПАТ «Львівгаз».

Хоч управління «Львівгазу» у грудні 2013 року купує іменні облігації на 81 млн. грн у ПрАТ «Газтек». Облігації отримуються до дати погашення – 7 листопада 2028 року.

У тому ж році вони кладуть 100 млн грн. на депозит у «НадраБанк», який збанкрутував. Тобто замість того, щоб ці кошти витратити на ремонти, на закупівлю обладнання, керівництво кладе їх у власні кишені».

Присутні на заході працівники «Львівгазу» заявили, що заробітна плата звичайних працівників не відповідає посиленим вимогам і завданням, які ставлять перед ними керівники. В той час зарплата керівництва – від 40 до 120 тисяч гривень в місяць.

Окрім того, у збанкрутілому банку «Надра», на картки якого вони отримували заробітню плату, їм винні гроші. Працівник «Львівгазу» Віталій Караман повідомив також:

«Наприкінці лютого, вранці в 11-12 годині, керівництво нам повідомило, що «Надра Банк» припиняє свою роботу і гроші неможливо буде зняти із банківських карток. Через годину справді так і сталося, більшість так і не встигло отримати свої зарплати. 

Працівники, в яких є більше 100 гривень на картці, написали розписку, в якій просять позичити у «Львівгазу» їхні ж зароблені кошти. Знаю водія, який мав 3.5 тисячі гривень і написав таку записку. Якщо підприємство буде судитися із «Надра» і програє, працівник змушений буде повернути позичені кошти».

Редактор журналу «Кримінальне чтиво. Захід» Влад Якушев місяць тому звернувся до прокуратури Львівщини з вимогою перевірити діяльність «Львівгазу» та його керівника В. Зленка за останній рік. Після журналістських розслідувань і публікацій «Львівгазом» зацікавилися народні депутати України. 2 лютого до Генеральної Прокуратури України народні депутати із Львівщини скерували депутатське звернення щодо проведення прокурорських перевірок на предмет правомірності та законності у діях керівництва ПАТ «Львівгаз». Народний депутат Оксана Юринець коментує:

«Депутати від Львівщини і справді звертались до Генеральної прокуратури по цьому питанні. Прокуратура нам відповіла, що перенаправила звернення до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 

Звідти надіслали відповідь, що на травень обласним відділенням комісії запланована перевірка «Львівгазу», в рамках якої і буде перевірено питання, викладені у нашому зверненні. Водночас прокуратура запевнила, що, якщо комісія знайде факти зловживань на «Львівгазі», то тоді «підключиться» і вона. Можу запевнити, що ми контролюємо це питання, а ті працівники підприємства, які наважилися ламати систему, завжди можуть розраховувати на нашу підтримку».

Працівники Львівгазу, громадські активісти із самооборони «Білі горвати» вирішили боротися з керівництвом ПАТ «Львівгаз» законними методами. А журналісти та представники громадськості запевняють, що і надалі триматимуть ситуацію під контролем та звітуватимуть публічно про виявлені афери та зловживання на ПАТ «Львівгаз».

Як інформував «ЩЛ», «Львівгаз» розкидає втрачений і вкрадений газ споживачам.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:36 19 травня 2022 р.

Однорічного хлопчика ґвалтували двоє, помер: за добу - 56 повідомлень про сексуальні злочини росіян на сході

Упродовж лише останньої доби на телефон лінії психологічної допомоги Уповноваженої ВР з прав людини надійшло 56 повідомлень про сексуальні злочини рашистів, від яких холоне кров. Звірства російських солдатів не мають меж.

Рубрика: Кримінал

18:16 19 травня 2022 р.

У Львові судитимуть шахрая, який обіцяв перевезення зі Запоріжжя до Мелітополя

Прокурори Галицької окружної прокуратури Львова скерeрували до суду обвинувальний акт стосовно 26-річного чоловіка за фактом вчинення шахрайства (ч. 3 ст. 190 КК України).

Рубрика: Кримінал

16:42 18 травня 2022 р.

Шахрайство зменшило іноземну допомогу: Генпрокуратура проводить 9 розслідувань у Львові

Утома від війни і шахрайство зменшують іноземну допомогу Україні, - оцінює двотижневик «Forbes» у середу, 17 травня. Видання повідомляє, що за минулий тиждень Україна отримала на 39 відсотків менше гуманітарної допомоги, ніж в останній тиждень березня, коли поставки досягли піку.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу