У Львові триває заборонена забудова (+відео)

19:30 13 липня 2016 р.

  • 0


Фото: зі сторінки громадської ініціативи «Варта 1» в інтернет-мережі

Керівник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич заявила в середу: «Станом на сьогодні компанія-забудовник не має права здійснювати будівельні роботи на перехресті вулиць Варшавської й Соснової».

«Будівництво на перехресті вулиць Варшавської й Соснової триває, незважаючи на низку порушень, відсутність технічних умов на водопостачання та припис Архбудконтролю про зупинення робіт. Про це, як повідомили в середу в прес-службі Львівської міськради, розповіла сьогодні під час брифінгу повідомила керівник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич, яка також зазначила:

«Останнім часом розповсюджується дуже багато інформації про те, що компанія «Облагропромбуд» цілком законно здійснює будівництво на перехресті вулиць Варшавської й Соснової, а міська рада з невідомих причин їх блокує. Я хочу з усією відповідальністю заявити, що коли компанія стверджує, що в неї наявні всі дозвільні документи на проведення будівельних робіт, то вона лукавить.

Станом на сьогодні договір оренди цієї земельної ділянки оскаржується в судовому порядку за позовом прокуратури Львівської області. Окрім цього, є припис обласної інспекції Архбудконтролю про зупинення будівельних робіт у зв’язку з тим, що є певні недоліки при проведенні будівництва.

Також представники компанії двічі не допустили інспекцію Архбудконтролю на будівельний майданчик. Але якщо компанії немає чого боятися, якщо є отримані всі техумови – хоча я точно знаю, що ЛМКП «Львівводоканал» техумов на водопостачання не видавав – то представникам компанії навпаки з радістю треба запросити Архбудконтроль на будівельний майданчик, показати документи та інформацію про виконання припису.

Інспекція архбудконтролю після вилучення декларації з реєстру також звернулася з позовом до Шевченківського суду з вимогою про зупинення будівельних робіт. Окрім цього, 18 липня в Апеляційному адміністративному суді відбудеться вже третє засідання, де слухатимуть справу за позовом мешканців Варшавської й Соснової про скасування містобудівних умов та обмежень.

Я б хотіла ще наголосити на тому, що на території школи є розміщене ціле наметове містечко з польовою кухнею. Там знаходяться незнайомі особи. Ситуація на цій ділянці взагалі є дуже нездоровою. Люди просто бояться гуляти на території школи чи навіть проходити повз неї. Мешканці блокують доїзд до зазначеного майданчика.

Відтак, компанія-забудовник станом на сьогодні – без проведення перевірки ДАБІ та без виконання припису обласної інспекції Архбудконтролю – не має права здійснювати будівельні роботи на перехресті вулиць Варшавської й Соснової. Зараз, я вважаю, повинна завершитись первинна справа про визнання законності договору оренди. Тобто, коли рішення суду за позовом прокуратури набуде чинності, тоді можна буде розглядати питання про врегулювання цього конфлікту.

У місті працює спеціальна комісія з питань вирішення конфліктних ситуацій щодо забудов на території Львова. На одне із її засідань, що відбулось минулої п’ятниці, прийшов чоловік, що представився учасником бойових дій, який заявив, що компанія-забудовник готова надати безкоштовні квартири учасникам АТО у будинку на перехресті вулиць Варшавської й Соснової. Однак після спілкування з громадськими організаціями, які представляють інтереси учасників АТО, виявилось, що ця людина їм невідома».

Нагадаємо, що 8 липня виконавчий комітет міськради прийняв рішення про скасування містобудівних умов та обмежень щодо забудови земельної ділянки на перехресті вулиць Варшавської й Соснової. Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Це безпрецедентна ситуація, яку ми сьогодні отримали в місті, коли забудовник, не маючи технічних умов, розуміючи напругу, яка виникає в громадськості, незважаючи на документи, вважає, що він може робити, що хоче. Цього не буде».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:48 22 травня 2020 р.

Орендар ставка застрелив сімох друзів з мисливської рушниці

Сьогодні, близько 1.00, у селі Новоселиця Попільнянського району біля приватних ставків місцевий житель, орендар, під час конфліктної ситуації з невідомими здійснив ряд пострілів із мисливської рушниці, внаслідок чого смертельні вогнепальні поранення отримали сім осіб.

Рубрика: Закон

14:27 21 травня 2020 р.

У Львові викрили схему розкрадання бюджетних коштів через вивезення сміття

У Львові викрили схему розкрадання бюджетних коштів через вивезення сміття. Заступник міського голови Львова наголосив, що це є пряма відповідальність компаній-перевізників — законне вивезення та захоронення ТПВ.

Рубрика: Закон

Останні новини

Комунальний транспорт у Львові перевозить лише сидячих пасажирів

На Львівщині - 37-ма смерть від ускладнень, спричинених COVID-19

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу