У Львові розпочався суд над бійцями батальйону ОУН

20:52 27 січня 2017 р.

На лаві підсудних – Роман Парамущак, Василь Шпік та Андрій Макаришин.

У Львові розпочався суд на трьома бійцями батальйону ОУН, підозрюваними в тероризмі. На лаві підсудних – Роман Парамущак, Василь Шпік та Андрій Макаришин, який перебуває не під вартою, а під цілодобовим домашнім арештом.

За даними слідства, торік влітку вони планували теракт, зокрема мали намір підірвати залізничні шляхи одразу у трьох місцях. Одного з підозрюваних затримали на гарячому під час закладання вибухівки поблизу мосту.

У помешканнях бійців батальйону ОУН провели обшуки, в ході  яких виявили зброю та вибухівку. Під час затримання один із підозрюваних почав відстрілюватись і поранив працівника СБУ.

Перше судове засідання, на якому переобирали запобіжні заходи, відбувалось за посилених заходів безпеки – у залі було багато правоохоронців. Прокурор Тарас Ковальчук повідомив: «Їм інкримінується готування до вчинення терористичних актів, двом з них, тим шо утримуються під вартою і також стаття 109, це змова про вчинення дій з метою насильницького захоплення державної влади. Таким санкції різні, від трох років і від п’яти позбавлення волі». 

Підтримати підозрюваних прийшли кількадесят побратимів та рідні хлопців. Вони вигукували гасла та розклеїли по залі плакати з вимогою відпустити однодумців. Колегія суддів залишила двох підозрюваний під вартою, третій чекатиме на суд під домашнім арештом.

підозрюваний Роман Парамущак заявив: «Я – громадський активіст, відповідно міліція би не змогла, наприклад, мені пришити якусь таку справу, бо я не кримінальник, не займаюсь таким, вони пришили нам політичну справу. Ми займались боротьбою з контрабандою лісу на Турківщині, в Боринському районі, ми наламали деяким людям їхні бізнес-інтереси, і я думаю, що вони профінансували оце, що ми тут зараз караємся».

Про це повідомили сьогодні, 27 січня, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів