У Львові оштрафували за неформальні трудові відносини п’ятьох працедавців

17:35 15 серпня 2016 р.

Фото до новини


Фото: kr.sfs.gov.ua

Головні державні інспектори обласного управління Держпраці виявили під час проведення перевірок факти 20 неформальних трудових відносин.

«Львівське обласне управління Держпраці винесло п’ять постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 341,52 тисячі гривень за фактом виявлення неформальних трудових відносин із 20 працівниками», – повідомили сьогодні, 15 серпня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«В установі нагадують: згідно зі статтею 43 Конституції України та статтею 2 Кодексу законів про працю в Україні України, кожен має право заробляти на життя працею, яку вільно обирає та на яку вільну погоджується, і реалізує це право шляхом укладення трудового договору. Однак це право зараз порушують як роботодавці – допускаючи до роботи працівників без належного оформлення, чим «обкрадають» держбюджет, а підприємство наражають на небезпеку недобросовісного виконання доручених завдань, так і самі працівники, які або погоджуються працювати без трудової книжки, або самі просять про такі умови, аби приховати зароблені кошти, чим позбавляють себе можливості на отримання передбачених законом соціальних гарантій».

Відтак, установа щоденно проводить роботу, спрямовану на зменшення прихованої зайнятості, легалізацію заробітної плати і, таким чином, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників. Із початку року її фахівці взяли участь у 143-х засіданнях комісій з питань легалізації робочих місць та в 31-й виїзній робочій групі, за результатами роботи яких працевлаштовано 187 працівників.

Водночас, головні державні інспектори Львівського обласного управління Держпраці під час проведення перевірок виявили факти 20 неформальних трудових відносин (станом на 1 серпня 2016 року). Матеріли проведення шість перевірок, у зв’язку з виявленням неформальних трудових відносин, скеровано в правоохоронні органи за ознаками статті 172 Кримінального кодексу України; складено та передано до суду шість протоколів про вчинення адмінправопорушень за частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У Львівському обласному управлінні Держпраці нагадують, що за допущення працівника до роботи без належного оформлення, окрім адміністративної та кримінальної відповідальності посадової особи, з березня 2016 року юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, підлягають до відповідальності у вигляді накладення фінансової санкції за порушення законодавства. Так, відповідно до пункту 1 частини другої статті 265 Кодексу законів про працю в Україні, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний день у разі фактичного виконання роботи повний день, та виплату зарплати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування та податків накладається штраф у 30-кратному розмірі від мінімальної заробітної плати».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів