У Львові обрали запобіжні заходи наркоторговцям

15:10 2 грудня 2019 р.

Фото до новини


Фото: lv.npu.gov.ua

Загальна сума застави організаторам та учасникам викритого синдикату наркоторговців склала понад 266 мільйонів гривень.


Про це повідомили в понеділок, 2 грудня, в Головному управлінні поліції у Львівській області, де також розповіли, що Галицький районний суд Львова обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою усім затриманим, причетних до виготовлення та збуту наркотиків як на території країни, так і за її межами, й визначив розміри застави, у разі внесення якої  учасники «синдикату» можуть вийти на волю. Зокрема, організаторам наркобізнесу – двом жителям Львівської області, один із яких є діючим депутатом об’єднаної територіальної громади та головою комісії з питань культури, освіти та спорту, суд обрав міри запобіжного заходу у вигляді  тримання під вартою, з правом внесення застави у розмірі 20,7 мільйонів гривень кожному.

Ще тринадцятьох підозрюваних суд арештував з правом внесення застави в розмірі 15 мільйонів гривень. А трьох залишив під вартою, із можливістю унесення застави в розмірі 10 мільйонів гривень.

Минулого тижня правоохоронці затриманли учасників злочинної організації, які займались виготовленням та розповсюдженням важких наркотиків не території України, Молдови та Білорусі. За попередніми підрахунками, групою реалізовано наркотичних засобів та психотропних речовин майже на 21 мільйон гривень.

Упродовж кількох місяців оперативники Управління стратегічних розслідувань та внутрішньої безпеки у Львівській області, слідчі Головного управління Нацполіції  Львівщини, за процесуального керівництва прокуратури області, документували та збирали докази, які б давали обґрунтовані підстави для затримання лідерів злочинної організації разом з її найактивнішими учасниками, а також повідомлення їм про підозру.

Провівши комплекс оперативних заходів,  правоохоронці встановили місця знаходження п’ятьох накролабораторій на території Львівської та Черкаської областей, потужності яких дозволяли у промислових масштабах виготовляти «товар».

Збували наркотичні засоби та психотропні речовини як в обласних та найбільших районних центрах України (разом 106 населених пунктів), так і за її межі – на території Молдови та Білорусі. Для збуту частини виготовленої продукції, прийому та оплати замовлень, зловмисники використовували інтернет-магазин.

Оплата замовлення здійснювалася через цифрову платіжну платформу, електронні гаманці або за допомогою криптовалюти.  Загалом функціонування наркобізнесу забезпечували більше 50 жителів Львівської, Київської, Черкаської, Харківської, Чернігівської та Дніпропетровської областей.

26-27 листопада  правоохоронці провели  масштабну спецоперацію для припинення діяльності наркосиндикату із затриманням його лідерів і найактивніших учасників, у якій були задіяні майже півтисячі правоохоронців: оперативники Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Департаменту стратегічних розслідувань, Департаменту внутрішньої безпеки, слідчі поліції Львівщини, працівники прокуратури Львівщини, спецпризначенці КОРД та полків поліції особливого призначення різних областей України. Відтак, були затримані 19 учасників злочинної групи, яким повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених частиною 1 статті 255 (створення злочинної організації) і частиною 2 та 3 статті 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Діяльність нарколабораторій була припинена, вилучено понад 46 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, вартість яких склала більше 25 мільйонів гривень Правоохоронці проводять подальші процесуальні заходи з метою притягнення усіх учасників злочинної організації до відповідальності.

Як інформував «ЩЛ», на Львівщині викрили синдикат наркоторговців.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів