На Львівщині відновили цьогоріч права 90 неповнолітніх

11:18 6 жовтня 2015 р.


Фото: volynnews.com

Судами задоволено 63 позови та заяви прокурорів на суму близько 1,3 млн. гривень, які були подані з метою захисту прав дітей та інтересів держави в окресленій сфері.

«Прокуратура продовжує у судовому порядку реагувати на факти порушень прав і свобод дітей. Зокрема, судами області задоволено шість позовів про визнання за дітьми-сиротами права власності на майно та земельні ділянки в порядку спадкування на загальну суму близько 130 тисяч гривень, ще п’ять аналогічних позовів на суму більше 60 тисяч гривень перебувають на розгляді – повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області, де також поінформували:

«За 13-ма позовами прокурорів судами накладено заборону на відчуження житла, в якому проживали діти, батьки яких позбавлені батьківських прав. Лише після втручання органів прокуратури 18-м неповнолітнім пільгової категорії виплачено майже 90 тисяч гривень одноразової грошової допомоги. При цьому Львівським апеляційним адміністративним судом задоволено апеляційну скаргу прокуратури Львівської області та скасовано рішення суду першої інстанції, яким відмовлено у виплаті такої допомоги дитині-сироті.

Також, за позовом Самбірського міжрайонного прокурора Львівським окружним адміністративним судом визнано протиправним рішення Самбірської міської ради, яким, усупереч вимогам статті 24 Конституції України й частини 5 статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», встановлено нерівні умови оплати за харчування дітей у дошкільних закладах Самбора залежно від їх реєстрації (прописки), а не місця розташування дошкільного закладу. Ще один позов указаної категорії перебуває на розгляді.

Окрім того, ювенальними прокурорами вжито заходів з метою відновлення інтересів держави у сфері охорони дитинства. Зокрема, завдяки прокуратурі Львівським господарським судом постановлено стягнути 110 тисяч гривень заборгованості за договорами оренди майна навчальних закладів.

Водночас, судами задоволено 10 позовів про визнання незаконною бездіяльність органів місцевого самоврядування з питань забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до шкіл території. Зазначимо, що загалом у поточному році судами задоволено 63 позови та заяви прокурорів на суму близько 1,3 млн. гривень, що були подані з метою захисту прав дітей та інтересів держави в окресленій сфері». 

dailylviv.com

До теми

17:41 25 лютого 2021 р.

На Львівщині СБУ заблокувала анонімні віртуальні акаунти з російською пропагандою

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували на Львівщині діяльність «ботоферм», які використовувались спецслужбами країни-агресора для розповсюдження деструктивного контенту у нашій державі.

Рубрика: Закон

22:00 24 лютого 2021 р.

Зміни до ПДР: дітей перевозитимуть по-європейськи

Уряд схвалив постанову КМУ «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», що підвищують безпеку пересування дітей в автокріслах і вводять європейські підходи та правила перевезень.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу