Суд зобов’язав ДБР розслідувати накази керівника слідчих на Львівщині

16:00 3 січня 2020 р.


Фото: facebook.com/Антикорупційний моніторинг Львівщини

Личаківський районний суд зобов’язав Львівське територіальне управління ДБР невідкладно розпочати досудове розслідування по факту вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), керівником слідства Львівщини Наталією Харченко.

Про це повідомив у п’ятницю, 3 січня, «Антикорупційний моніторинг Львівщини», де також нагадали, що на початку грудня 2019 року мережу шокувала новина про те, що керівниця слідства Львівщини Наталія Харченко, під час наради із працівниками управління, надавала незаконні накази підлеглим – заборонила внесення відомостей в ЄРДР без її погодження.

Такі вказівки, явно, свідчить про незаконні дії та перевищення службових повноважень, адже відповідно до частини 1 статті 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування без погодження з керівництвом.

Після цього гучного скандалу львів’яни почали звертатись у ДБР про те, що їх заяви про вчинення кримінального правопорушення, які вони подавали у райвідділи, не були внесенні до ЄРДРу. Таким чином люди вимагали, аби проти Наталії Харченко розпочали досудове розслідування щодо перевищення службових обов’язків, коли вона давала таку незаконну вказівку.

Утім, Територіальне управління ДБР у Львові, вочевидь ігнорує такі звернення, адже також не вносять заяви про вчинення кримінального правопорушення Наталією Харченко до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Однак після звернення до суду ДБР таки розслідуватиме незаконні вказівки Наталії Харченко.

Таке рішення сьогодні, 3 січня, прийняв Личаківський районний суд. Феміда визнала бездіяльність органу досудового розслідування та зобов’язала Львівське ДБР внести відомості у ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення керівником слідства Львівщини Наталією Харченко, яку особисто призначив на цю посаду керівник Нацполіції Львівщини Василь Віконський.

Як інформував «Щоденний Львів», суд погодився з позовом обласної прокуратури.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу