Суд відмовив прокуратурі у поверненні лісової ділянки Брюховицькому лісництву

13:44 15 липня 2021 р.

Фото до новини

Шевченківський районний суд Львова відмовив у задоволенні позову прокурора Львівської області щодо витребування з приватної власності чотирьох соток землі у Брюховичах, які незаконно вилучила з лісництва і продала селищна рада.

«Наші гроші. Львів» у матеріалі «Шматки лісового пирога» раніше писали, у 2014 році Брюховицька селищна рада без дозволу Кабміну вилучила з державного лісництва 19,1 га лісу. Згодом 18 га спочатку передала в оренду компаніям «Буддизайн» і «Новобуддизайн», а потім продала цим компаніям.

За матеріалами справи, у «Новобуддизайну» одну із ділянок площею 0,7 га придбав Руслан Музика. Прокуратура витребувала в нього землю через суди, втім на стадії виконання рішення суду вона була поділена на 7 земельних ділянок.

Через це прокуратурі знову довелося йти в суд, аби витребувати землю в нових власників. У цьому випадку – з позовом до Івана Косенка, який став власником однієї з цих семи ділянок площею 0,0412 га. На думку прокуратури, Брюховицька селищна рада не мала повноважень розпоряджатися цією землею, а тому відповідач набув цю земельну ділянку без достатніх правових підстав.

Попри те, що власником ділянки в Публічній кадастровій карті і досі є Іван Косенко, його представник у суді повідомив, що станом на час проведення підготовчого судового засідання він вже не був власником. А тому не є належним відповідачем.

Як виявилось, ділянку йому подарувала екс-дружина Інна Проценко, але Шевченківський районний суд Львова визнав недійсним цей договір дарування. Підставою стало те, що вона виписувала довіреність для дарування частини ділянки, а не всіх 0,0412 га. До суду оскаржувати цю ситуацію її адвокат пішов аж у березні 2019 року, хоча запис у реєстрі про повне володіння ділянкою Косенком і сам договір дарування було оформлено ще в 2015 році. Прокуратура звернулась до суду проти Косенка 28 грудня 2018 року.

У результаті суд дійшов висновку, що власницею землі все ж є Інна Проценко, хоча й ділянка ще офіційно на неї не оформлена. Позов прокуратура подала не до тієї особи, тому суд відхилив його.

У Львові померлих хоронитимуть у Брюховицькому лісі, який вирубають на площі 10 га

Директор Стрийського лісгоспу віддав державний ліс під кар'єр

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів