Струтинський спиртзавод – у центрі скандалу з розкрадання спирту
15:36 15 лютого 2016 р.
Зі Струтинського спиртзаводу вкрали 4 тонни спирту, стверджують громадські активісти. Директор каже «підстава», активісти стверджують, що мають докази, поліція наразі розслідує.
Відео: Львівський прес-клуб
До 31 березня Золочівський райвідділ поліції повинен завершити слідчі дії щодо можливого розкрадання спирту на ДП «Струтинський спиртзавод». Саме до цієї дати громадські активісти планують чергувати у наметовому містечку під прохідною заводу в рамках мирної акції «Стоп – контрабанда!».
Про це сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції на тему: «Сумнозвісний ДП «Струтинський спиртзавод». Кому вигідне розкрадання державного майна під час війни?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів.
За його словами, 4 лютого громадські активісти зафіксували автомобіль, який вивозив з вищезгаданого заводу 4 тонни спирту.
- Це було вночі. Цей автомобіль не мав жодних супровідних дозвільних документів. Зараз він перебуває у Золочівському районному управлінні поліції на штраф-майданчику. За цим фактом, як повідомив т.в.о. начальника головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія, порушено кримінальну справу. Допитують службових осіб заводу, - каже Остап Стахів.
З 6 лютого ГО «Ідея Нації» розгорнула наметове містечко під прохідною заводу, про що офіційно повідомила сільську раду, щоби не дати можливість розкрадати державне майно. Проте Струтинська сільська рада спробувала через суд заборонити активістам проводити акції «Стоп – контрабанда!».
- Суд визначив, що акція є мирною, – каже він.
Як повідомив адвокат Микола Степанков, за заявою Остапа Стахіва 5 лютого Золочівський відділ поліції порушив кримінальне провадження за ст. 195 ч. 3 ККУ - привласнення/ розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
- Ця стаття передбачає до 8 років позбавлення волі. Наскільки мені відомо, в ході досудового розслідування слідчими органами призначено хімічну експертизу взірців рідини зі запахом спирту, який був вилучений під час огляду місця події. Експертизу проводять експерти науково-дослідного криміналістичного центру. Крім того, допитують очевидців цієї події, - каже він.
Хоча адвокат має певні зауваження до роботи слідчих органів.
- Так, водій на місці події зізнався, що неодноразово здійснював такі перевезення спирту, який отримував на Струтинському спиртзаводі, після чого завозив його в гаражний кооператив у Львові на вулиці Пелехатого і чітко назвав номер гаража – 130. Але нам невідомо, щоби працівниками міліції були проведені будь-які дії з перевірки цих фактів, - каже Микола Степанков.
Безпосереднім учасником цих подій є незалежний журналіст Євген Гапич. За його словами, він зараз займається журналістським розслідуванням щодо факту розкрадання спирту з державного підприємства. Джерела, які спонукали його влаштовувати ночами засідки під стінами Струтинського спиртзаводу, він відмовився називати. Проте ці спостереження дали результати.
- Я на власні очі бачив, як цей автомобіль заїжджав на завод і виїжджав. Рівно о 21.11 годині 4 лютого вантажний автомобіль «Мерседес» білого кольору з цими самими номерними знаками, який затримали активісти, виїхав з прохідної Струтинського сприртзаводу, - каже журналіст.
Євген Гапич стверджує, що зазвичай, коли спирт зі заводу не вивозили контрабандно, то прохідну та територію заводу добре освітлювали. Зате 4 лютого було темно-темнісінько, а автомобіль виїжджав із вимкнутими фарами. Але Євгену Гапичу вдалося зробити фото та відеофіксацію. І ці докази сьогодні журналіст надав поліції в Золочеві.
Він також відкинув звинувачення, що це – спланована провокація.
- Керівництво заводу стверджує, що цей автомобіль не заїжджав на територію заводу, ну і не виїжджав з нього, відповідно. Що це – провокація, яка організована певними політичними силами. Проте, хто би захотів купити «Мерседес» та віддати його на штраф-майданчик, закупити чотири тонни спирту. А головне – знайти водія, який би все це розповів і йому за це зараз загрожує декілька років ув’язнення, - каже Євген Гапич.
За його словами, водій автомобіля активно співпрацює зі слідством.
- Зі слів шофера, це те, що зафіксовано на камеру і слідчо-оперативною групою, привозили в гараж спирт майже через день. І я не думаю, що в гаражі щось розливали. Я думаю, що це відправляли ще кудись, - каже журналіст.
Також, за словами Євгена Гапича, водій стверджує, що він заїхав на територію заводу з порожніми бочками, там їх наповнили, і він виїхав. Метрів за 500 від прохідної його спинили активісти. Хоча з заводу виїхало три вантажних автомобілі, проте два зуміли втекти.
- Водій буса сказав, що цей спирт збувається за 50 гривень за літр. Це так дешево, тому що це – контрабандний спирт. А взагалі, якщо купувати офіційно в заводу, то це буде 90 гривень за літр спирту, - додав Остап Стахів.
Директор ДП «Струтинський спиртзавод» Василь Задорожний відкинув усі звинувачення у розкраданні державного майна. А літр спирту, за його словами, коштує 24 гривні.
За словами чинного директора заводу, цю історію з бусом, що вивозив контрабандний спирт, влаштував його попередник, який хоче повернутися на посаду.
- Ви є членами злочинної організації, яка «віджимає» заводи, - звинуватив Василь Задорожний учасників прес-конференції.
Також на прес-конференцію намагалися пройти особи без журналістських посвідчень. Василь Задорожний стверджував, що це – працівники заводу. Проте частина з них була у камуфляжі і з шевронами УНА-УНСО та Правого сектору.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook