Реформа первинної медичної допомоги на Львівщині розпочинеться 1 квітня

16:00 14 березня 2018 р.

Фото до новини


Фото: cost.ua

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак запевнила в середу, 14 березня: «З 1 квітня починається процес реформування первинної медичної допомоги».

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак повідомила також сьогодні, 14 березня: «Відтак, наші мешканці мають підписувати угоди та вибрати собі сімейного лікаря, підписати декларацію про співпрацю. Формуються списки пацієнтів, так звані «червоні» списки, а опісля «зелені» списки – коли пацієнти будуть занесені у реєстр. До цього моменту, 1 квітня, заклади охорони здоров’я області готуються, готується місцеве самоврядування для того, щоб мати матеріальну базу, зокрема технічну спроможність вносити пацієнтів у списки».

«З цією метою в області придбали 280 персональних комп’ютерів у минулому році. Кожна амбулаторія сімейної медицини має принаймні одне робоче місце з програмним забезпеченням, з яким вже можна працювати, формуючи реєстр пацієнтів, насамперед жіночого населення. Підписання декларацій має розпочатися з 1 квітня, але затвердженого документу декларації станом на сьогодні ще немає. Ми бачили версії та варіанти того, яким чином вона повинна виглядати», - сказала Ірина Микичак.

Вона наголосила: «Підписання декларацій триватиме упродовж всього року.  Спробу підписати цю декларацію можна буде кілька разів. Окрім того, заклади охорони здоров’я підписуватимуть угоду з Національною службою здоров'я України, зокрема – амбулаторії, центри первинної медичної допомоги, поліклініки, центральні районні лікарні».

 «Новацією законодавства буде також те, що в реформі чи в наданні медичної допомоги і отриманні фінансування Національною службою здоров'я України буде брати участь фізичні особи підприємці, тобто лікарі, які мають ліцензію чи матимуть ліцензію на ведення медичної практики на засадах приватника. Якщо у них будуть пацієнти – вони також будуть фінансуватися. Таким чином відбувається демонополізація первинної медичної допомоги. Для того, щоб отримати контракт з Національною службою здоров'я України комунальні медичні заклади мають перетворитися на некомерційні комунальні підприємства, які матимуть статус неприбуткових. Цей процес вже розпочався», - сказала Ірина Микичак.

Про це повідомили сьогодні, 14 березня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів