Прокурори контролюватимуть харчування в навчальних закладах Львівщини

12:38 1 листопада 2016 р.

Прокуратура Львівської області закликає громадськість повідомляти про факти порушення вимог чинного законодавства у сфері харчування дітей.

Як повідомили сьогодні, 1 листопада, в прес-службі прокуратури Львівської області, працівниками цієї установи оскаржено низку рішень органів влади та місцевого самоврядування, які суперечать вимогам Законів України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», у частині питання забезпечення безкоштовним харчуванням пільгових категорій дітей у навчальних та дошкільних навчальних закладах. Зокрема, за позовом Самбірської місцевої прокуратури судом скасовано протиправне рішення Дублянської селищної ради про встановлення в одному з дошкільних навчальних закладів вартості трьохразового харчування для однієї дитини на день з врахуванням ПДВ – 18 гривень, з яких 40 % оплачують батьки, а 60 % – місцевий бюджет селищної ради. При цьому, цим рішенням визначено, що батьки дітей, які не є жителями Дублянської громади, повинні сплачувати за таке харчування 100% суми.

Натомість Самбірською місцевою прокуратурою оскаржено рішення Турківської міської ради про встановлення плати для батьків за перебування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах міської ради. Підставою для прокурорського втручання стали порушення посадовцями норм закону «Про дошкільну освіту», зокрема, незабезпечення безкоштовним харчування 37 дітей із малозабезпечених сімей. Позов уже перебуває на розгляді в суді.

Окрім того, прокурорами встановлено факти використання приміщень їдалень навчальних закладів без відповідних договорів оренди, укладення договорів купівлі-продажу продуктів харчування з порушенням вимог закону «Про державні закупівлі» тощо. Як наслідок, керівниками Радехівської, Дрогобицької та Золочівської місцевих прокуратур зареєстровано три кримінальні провадження. Зважаючи, що органи прокуратури не здійснюють функції так званого «загального нагляду», прокуратура Львівської області звертається до громадськості з проханням повідомляти про відомі факти порушення вимог чинного законодавства у сфері харчування дітей для відповідного реагування. 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини