Прокурор Львівської області розповів про результати боротьби з корупцією

18:50 24 квітня 2017 р.


Фото: lviv.gp.gov.ua

Юрій Квятківський запевнив, що в 2017 році правоохоронними органами Львівщини самостійно виявлено 25 корупційних злочинів, у яких повідомлено про підозру 26 особам.

У понеділок, 24 квітня, прокурор Львівської області Юрій Квятківський провів спільно з представником Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» Мирославом Сімкою прес-конференцію на тему «Актуальні питання боротьби з корупцією на Львівщині та взаємодія органів прокуратури області із Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем». Зокрема він запевнив: «У результаті спільної діяльності опрацьовано 32 інформаційні довідки руху «Під контролем». За наслідками їх розгляду дві особи притягнуто до кримінальної відповідальності; один обвинувальний акт перебуває на розгляді в суді; у семи провадженнях тривають слідчі дії; складено 17 адміністративних протоколів, пов’язаних з корупцією, щодо дев’ятьох осіб; з них судами вже п’ятьох осіб визнано винними та застосовано штраф».

Юрій Квятківський також розповів: «До прикладу, в кінці минулого року судом винесено вирок та засуджено депутата Радехівської міської ради за одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення про погодження технічної документації для автомобільних стоянок».

Прокурор Львівської області також повідомив: «Розглядається судом і інша справа, стосовно депутата Городоцької міської ради, який вимагав та одержав неправомірну вигоду за сприяння у позитивному вирішенні питання про зміну цільового призначення земельної ділянки. Цинічно те, що ця земельна ділянка виділена для будівництва житлового будинку учасникам АТО, а депутат лобіював питання про подальшу передачу її для будівництва готельно-розважального комплексу із басейном».

Юрій Квятківський також поінформував: «Уже оголошено підозру голові місцевої ради Сколівського району. Слідством доведено, що таким завдано збитків на понад 35 тисяч гривень. Більше того, під час слідства встановлено також факт недостовірних відомостей у електронній декларації останнього, що зараз перевіряється слідчими у кримінальному провадженні».

Прокурор Львівської області також розповів: «У іншому провадженні перевіряється законність тендеру ціною 45 мільйонів гривень щодо обрання підрядної організації на реконструкцію Трускавецького парку тощо. За фактами можливого порушення процедури проведення державних закупівель директором ДП «Сколівське лісове господарство» та головним лікарем Турківської комунальної центральної районної лікарні проводяться перевірки в межах досудового розслідування у кримінальних провадженнях.

Юрій Квятківський також запевнив: «Законність ухвалення рішення про призначення собі головою Рудненської селищної ради Львівської області надбавок на понад 60 тисяч гривень теж перевірять слідчі поліції. Є також позитивні напрацювання у напрямку адміністративно-караної корупції. Спільно з учасниками Руху вже завершено судовий розгляд щодо п’ятьох осіб, які діяли в умовах конфлікту інтересів чи порушили вимоги фінансового контролю. Серед таких голови та депутати місцевих рад, колишній посадовець Львівської ОДА».

Водночас, Юрій Квятківський наголосив, що вже упродовж поточного року правоохоронними органами Львівщини самостійно виявлено 25 корупційних злочинів, у яких повідомлено про підозру 26 особам. Із згаданої кількості кримінальних проваджень 23 уже скеровано до суду, а у двох випадках осіб засуджено до позбавлення волі. В ході розслідування кримінальних проваджень встановлено збитків на 10,3 млн. гривень, понад 700 тисяч з яких завдано інтересам держави чи територіальної громади, накладено арешт на майно в сумі 11 мільйонів гривень, а також вилучено майна (готівки) на суму близько півмільйона гривень.

Прокурор Львівської області також запевнив: «На даний час, прокурори забезпечують участь у розгляді понад 100 адмінпротоколів, пов’язаних з корупцією. Наразі до відповідальності вже притягнуто понад 50 посадовців та депутатів. Сума накладених штрафів склала більш як 80 тисяч гривень. Також внесено 58 подань, скасовано 14 незаконних рішень органів місцевого самоврядування прийнятих в умовах конфлікту інтересів. Лише упродовж поточного року подано 24 позовних заяви вказаної категорії, на загальну суму майже два мільйони гривень. Як приклад, вдалось повернути земельну ділянку, одержану в умовах конфлікту інтересів. Загалом судами задоволено 32 позови прокуратури такої категорії».

Юрій Квятківський також звернувся до представників руху «Під контролем» з пропозицією взяти під свій громадський контроль хід притягнення до відповідальності окремих посадовців. Прокурор Львівської області уточнив: «До прикладу, судовий розгляд про обвинувачення Івано-Франківського селищного голови Яворівського району Львівської області, який підробив два рішення сесії ради з метою подальшого незаконного надання у власність особі земельної ділянки площею 0,10 га вартістю майже 200 тисяч гривень, а також процес стосовно мера міста Сколе, який обвинувачується в триманні неправомірної вигоди в сумі 18 тисяч гривень за позитивне вирішення питання щодо перемоги в конкурсі на оренду нежитлового приміщення з метою його подальшого викупу».

Про це повідомили сьогодні, 24 квітня, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу