Прокурор Львівщини розповів про результати розслідування трагедії на звалищі

12:35 2 листопада 2016 р.

Юрій Квятківський запевнив: «Після одержання висновків ще чотирьох експертиз зможемо остаточно визначитись з кількістю підозрюваних у справі Грибовицького сміттєзвалища».

У прес-службі прокуратури Львівської області опублікували сьогодні, 2 листопада, пояснення очільника цієї установи Юрія Квятківського щодо результатів досудового розслідування за фактом обвалу сміття на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів. Зокрема він розповів у середу на брифінгу, що наразі завершено лише перший етап досудового розслідування – у частині законності експлуатації сміттєзвалища посадовими особами ЛКП «Збиранка».

Юрій Квятківський запевнив, що в межах цього провадження проведено цілу низку комплексних судових експертиз та досліджень, у тому числі, буріння «тіла» полігону з визначенням його складу, визначення кутів його укосів. Зокрема, 27 жовтня слідством отримано висновок комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи, яким підтверджено порушення вимог законодавства при експлуатації полігону – «формування відкритого нестійкого високопористого аморфного тіла сміттєзвалища, що є наслідком заповнення Львівського полігону відходів без належної поверхневої герметизації шарів сміття, без належного ущільнення його важкою технікою та перешаровування рекомендованим інертним матеріалом».

За словами прокурора Львівської області, експертом вказано на «формування зсувонебезпечної крутизни кутів ухилів полігону» і підтверджено наявність причинового зв’язку між порушеннями, допущеними при експлуатації Грибовицького полігону, та зсувом його укосу 30 травня цього року. Юрій Квятківський відзначив, що з урахуванням таких свідчень, завершено досудове розслідування стосовно трьох посадовців керівного складу ЛКП «Збиранка», які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень за статтею 236 та частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України (порушення правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей; службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Їм надано доступ до 200 томів матеріалів провадження, після чого обвинувальний акт стосовно них буде скеровано до суду. Юрій Квятківський також повідомив: «Водночас, продовжується досудове розслідування в частині правомірності дій посадових осіб органу місцевого самоврядування, які зобов’язані здійснювати контроль за роботою ЛКП «Збиранка». Виконувачу обов’язків начальника відповідного департаменту Львівської міської ради 31 жовтня повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 367 Кримінального Кодексу України». 

За словами прокурора області, слідством з’ясовано, що вказаний службовець не забезпечив контролю за підпорядкованим комунальним підприємством, проведення на ньому перевірок, визначення відповідної стратегії розвитку та вжиття заходів до інженерної стійкості «тіла» Грибовицького полігону (перешарування, ущільнення полігону, зміцнення його укосів). Відтак, ухвалою слідчого судді 1 листопада до підозрюваного, з врахуванням середньої тяжкості злочину, застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Крім цього, триває розслідування законності дій посадових осіб органів Державної служби з надзвичайних ситуацій при гасінні пожежі на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів в травні поточного року. 

Наостанок прокурор Львівської області Юрій Квятківський наголосив, що після одержання висновків ще чотирьох експертиз зможемо остаточно визначитись з кількістю підозрюваних у справі Грибовицького сміттєзвалища. При тому він запевнив, що слідчими поліції за процесуального керівництва прокуратури вживаються необхідні заходи для ґрунтовного вивчення усіх обставин трагедії на сміттєвому полігоні, всебічної оцінки дій посадових осіб відповідних державних органів та своєчасного завершення розслідування.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини