Прокуратура звинуватила 20 поляків у перешкоджанні ході українців

14:10 5 липня 2017 р.


Фото: PAP

Поляку, який зажадав «смерті українцям», загрожує від трьох місяців до п’яти років позбавлення волі.

Окружна прокуратура у Перемишлі висунула звинувачення 20 полякам, які перешкоджали в червні 2016 року у цьому місті проведенню церковній процесії греко-католиків та православних, які після панахиди за українськими воєнними героями йшли зі собору на місцевий Український військовий цвинтар. Речниця Окружної прокуратури у Перемишлі Марта Пентковська відзначила, що обвинувачені у вульгарній формі ображали учасників ходи з приводу їхньої національної приналежності та силою притримували тих, хто йшов попереду процесії, унеможливлюючи їм подальший рух.

Крім того, п’ятеро чоловіків відповідатимуть за те, що діючи спільно і узгоджено під час червневих урочистостей, вони завдали ударів та шарпали одного з учасників – Зенона К., перешкоджаючи йому брати участь у процесії. Ще троє відповідатимуть також за нанесення ударів та смикання за одяг іншого чоловіка – Пйотра К. – теж з приводу його української національності.

Усім обвинуваченим загрожує покарання до трьох років позбавлення волі. Обвинувальний акт у цій справі вже надійшов до районного суду у Перемишлі.

Крім того, перемиська прокуратура звинуватила Адріана Н. у тому, що у грудні 2016 року під час Маршу перемишльських та львівських орлят, проходячи повз Український народний дім у Перемишлі, він вигукнув «смерть українцям». Прокуратура звинуватила його у незаконному використанні погроз з приводу української національністю та підбурюванні до ненависті на національному ґрунті. Чоловікові загрожує від трьох місяців до п’яти років позбавлення волі.

Про це повідомило сьогодні, 5 липня, «Польске радіо».

До теми

21:43 3 грудня 2021 р.

На Львівщині за рік розкрили і передали до суду 5 справ щодо торгівлі людьми

У Львові розповіли, куди звертатись у разі, якщо вас втягнули у трудову експлуатацію або ж ви стали жертвою торгівлі людьми, не маючи при цьому офіційного працевлаштування.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу