Прокуратура вимагає призупинити функціонування Самбірського ізолятора

14:00 18 жовтня 2016 р.

У жодній із камер в ізоляторі тимчасового тримання не працюють засоби відеоспостереження.

Як повідомили сьогодні, 18 жовтня, в прес-службі прокуратури Львівської області, працівники цієї установи виявили під час перевірки в ізоляторі тимчасового тримання  (ІТТ) Самбірського відділу поліції порушення Закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо забезпечення належної охорони затриманих і взятих під варту осіб. Зокрема, встановлено, що у жодній із камер Самбірського ІТТ не працюють засоби відеоспостереження. Крім цього, там не створено спеціальних зон із використанням службових собак для їх вільного пересування у нічний час та охорони території ІТТ.

У прокуратурі вважають, що саме ці порушення й неналежне виконання працівниками поліції своїх службових повноважень призвели до того, що 16 жовтня зі Самбірського ІТТ втекли троє утримуваних там, яким судом було обрано запобіжні заходи у вигляді взяття під варту за вчинення тяжких злочинів.

Працівники прокуратури також встановили, що в Самбірському ІТТ не дотримуються конституційні права громадян щодо матеріально-побутового, медичного забезпечення. Зокрема, немає кімнати для короткострокових побачень з родичами або іншими особами, відсутні належно укомплектовані універсальні медичні аптечки з розрахунку на кожну камеру тощо. Причому ці порушення мають тривалий характер, у зв’язку із чим органами прокуратури області неодноразово, упродовж поточного та минулого років, вносились документи реагування.

Відтак, прокуратурою Львівської області внесено керівництву Львівського обласного управління поліції вказівку про призупинення функціонування ізолятора тимчасового тримання Самбірського відділу поліції до усунення виявлених порушень законодавства. Як інформував «Щоденний Львів», у Самборі втекли з ізолятора екс-боєць «Правого сектора» й двоє його спільників. Останніх, утім, уже затримали.

dailylviv.com

До теми

13:33 3 грудня 2020 р.

Перший ресторан у Львові виграв суд і не платитиме штраф за карантин вихідного дня

Галицький районний суд Львова відмовився штрафувати Celentano Ristorante у центрі Львова, який приймав відвідувачів під час карантину вихідного дня. Відповідне рішення суд прийняв 30 листопада.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу