Прокуратура Львівської області перевірила органи поліції

12:10 4 червня 2019 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

Прокуратура Львівської області перевірила органи поліції на предмет дотримання вимог законодавства при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення

Про це повідомили у вівторок, 4 червня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли: «Проведеними перевірками з’ясовано, що вжиті органами поліції заходи в цілому сприяли забезпеченню дотримання конституційних прав осіб, до яких застосовано заходи адміністративного примусу. Разом з тим, у діяльності правоохоронців траплялись несистемні порушення».

«До прикладу, прокурори Стрийської місцевої прокуратури з’ясували, що після затримання та доставлення особи у територіальний підрозділ ГУ НП у Львівській області, протокол про вчинення нею адмінправопорушення складено не було. Зафіксовано і випадки затримання осіб за вчинення правопорушень, не передбачених статті 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – поінформували також в обласній прокуратурі.

«Допускались і непоодинокі факти фактичного затримання осіб без складання протоколів про адміністративні затримання, що, у свою чергу, призводило до порушення права останніх на захист. Працівниками УПП у Львівській області доставлено до одного із відділів поліції особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 173-2 КУпАП, та застосовано спеціальний засіб «кайданки», тобто фактично затримано. Водночас, протокол про таке затримання, всупереч статті 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення, патрульними не складено», – розповіли також в обласній прокуратурі.

«Такі ж порушення виявлено і у діяльності Самбірського, Золочівського, Дрогобицького та Шевченківського відділів, а також Сколівського і Бориславського відділень ГУ НП у Львівській області. Крім цього, трапляються факти неналежного виконання уповноваженими особами відділів та відділень поліції постанов про накладення на порушників стягнень у виді адміністративного арешту», – повідомили також в обласній прокуратурі.

«До прикладу, Червоноградським відділом поліції ГУ НП у Львівській області не виконано чотири постанови суду про накладення на порушників таких стягнень. Таке невиправдане зволікання сприяє уникненню від відбування призначеного стягнення, формує відчуття безкарності та вседозволеності», – поінформували також в обласній прокуратурі.

«Аналогічні порушення виявлено у Сокальському і Бродівському відділеннях, а також Шевченківському та Золочівському відділах поліції ГУ НП у Львівській області. В діяльності органів Нацполіції області виявлено випадки порушення вимог законодавства щодо роз’яснення затриманим особам їх прав та обов’язків, передбачених статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статей 55, 56, 59 та 63 Конституції України, порядку проведення особистих оглядів затриманих осіб, неповідомлення родичів про затримання правопорушників, а також незабезпечення затриманим особам права на захист, тощо. Всього, за результатами перевірок органами прокуратури внесено 28 документів реагування, які на даний час перебувають на розгляді», – повідомили також в обласній прокуратурі.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу