Президент замінив місцеві суди окружними

16:10 29 грудня 2017 р.


Фото: president.gov.ua

Петро Порошенко підписав укази про ліквідацію в рамках другого етапу судової реформи місцевих судів в Україні й створення окружних.

На сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України повідомили сьогодні, 29 грудня: «Президент Петро Порошенко в присутності заступника глави Адміністрації Президента України Олексія Філатова та голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка підписав укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні та про реорганізацію місцевих судів, а також закликав юристів-науковців і адвокатів до активної участі в конкурсах на посади суддів. Президент принагідно подякував Державній судовій адміністрації, Вищій ради правосуддя за активну участь у впровадженні судової реформи».

Заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов зазначив: «У рамках стратегії судової реформи, затвердженої відповідним указом, а також на виконання вимог Закону «Про судоустрій та статус суддів», до підписання пропонуються укази щодо реорганізації системи правосуддя, зокрема ліквідації, створення те реорганізації певних судів. Це стосується як місцевих судів, так і судів апеляційної інстанції. Будуть створені окружні господарські суди, замість судів у районах також будуть створені окружні суди. Це буде уніфікований підхід до всіх судів першої інстанції».

Олексій Філатов додав: «Також ліквідовуються та створюються певні суди у великих містах з метою організаційної та фінансової оптимізації, для того, щоб забезпечити кращий доступ до правосуддя та більш ефективний розгляд судових справ. При підготовці відповідних Указів відбулись консультації з Вищою радою правосуддя, яка підтримала ці подання, і документи подаються Державною судовою адміністрацією».

Своєю чергою, Ігор Бенедисюк зазначив: «Вища рада правосуддя в межах діючої процедури опрацювала та надала консультації щодо проектів відповідних указів. прийняття такого рішення дасть більш чітку структуру судової системи. Я вважаю, що це буде основою для стратегічного планування розвитку судової системи. Відтепер стане можливим і планування розвитку автоматизованої системи для того, щоб дійсно правосуддя було доступним і було відновлено довіру до судової системи».

Петро Порошенко запевнив: «Насправді, це є другий етап судової реформи. Першій етап завершено, як я і обіцяв, формуванням нового Верховного Суду, який був створений за допомогою безпрецедентно прозорого конкурсу, завдяки великій роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя та за активної участі громадськості. Сьогодні – другий етап, який має на меті дві абсолютно чіткі позиції: ми маємо наблизити суди і правосуддя до людей. У нас не може бути більше районів без судів і судів без суддів».

Глава держави підкреслив: «Є велика проблема, яка виникає у людини – «знайти правду і захисти свої права». Ті укази, які надійшли йому на підпис, дадуть відповідь на ці питання. Зараз також іде набір нових суддів. «е ще одна відповідь на ті численні звернення, які надходять до мене як до Президента від громадськості, від людей щодо обурення окремими несправедливими рішенням, які потім скасовуються в апеляційних інстанціях, але наносять непоправної шкоди довірі до судової влади і правосуддя, яка має притягнути винних до відповідальності».

Петро Порошенко наголосив: «Я як Президент за Конституцією не маю права втручатися в розгляд конкретної справи і не буду цього робити. Хоча, як громадянину, мені дуже боляче чути про ті чи інші повідомлення. Єдине, що я можу зробити – це оновлення судової системи. Забезпечити прихід і переатестацію чесних справедливих суддів, які допоможуть нам провести другий етап судової реформи»

Президент також зазначив: «Зараз відбувається процес ліквідації, реорганізації та створення нових судів і заповнення посад суддів людьми, які проходять систему оцінювання, заповнюють необхідні декларації, проходять антикорупційну перевірку. Нові суди будуть формуватися на абсолютно прозорому конкурсі. Йдіть, беріть участь, проходьте конкурси, складайте іспити і приступайте до роботи. Це наша з вами справа. Це не справа окремо Вищої кваліфікаційної комісії, окремо Вищої ради правосуддя, або окремо громадськості, або окремо Президента. Це справа країни».

Відтак, Президент закликав науковців і адвокатів брати участь у конкурсі на посаду суддів: «замість того, щоб сидіти і обурюватися у «Фейсбуці» несправедливістю і неефективністю судової системи, я запрошую – беріть участь в конкурсах». За словами Глави держави, спільними зусиллями мають бути сформовані нові місцеві суди, нові апеляційні суди, які захищатимуть права людей.

Петро Порошенко акцентував на тому, що «на сьогоднішній день в судах створені нормальні фінансові умови для роботи, які захищають суддю від корупції». Водночас, Президент підкреслив, що разом з підписаними указами, він буде ініціювати законопроекти щодо забезпечення безперервності судового розгляду справ у випадку переведення судді до нового суду.

Президент запевнив: «Я буду ініціювати зміни до законодавства, які б забезпечили безперервність судового розгляду. Щоб суддя, який успішно склав іспити, пройшов процедуру перевірки доброчесності, або пройшов по конкурсу, або переведений до нового суду, який працює на тій самій території, мав можливість розглядати ті справи, які він розглядав у старому суді».

Глава держави наголосив: «Це питання викликало велику кількість побоювань. «Безумовно, ми маємо дати адекватну відповідь на ці запитання. І я впевнений в тому, що Верховна Рада підтримає мене в цьому».

Про це поінформували на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України

dailylviv.com

До теми

22:33 24 вересня 2021 р.

Партактивіст Правого сектора на Львівщині потрапив в ізолятор тимчасового тримання за вчинення смертельної аварії

24-річний Роман Кашаник, племінник екс-мера Сколе, взятий під варту. Його підозрюють у скоєнні кримінального правопорушення, за яке передбачене позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Рубрика: Кримінал

17:47 24 вересня 2021 р.

Свинокомплекс у Львівській МТГ отруює Європу: справою зайнявся Інтерпол (відео)

Жовківський районний суд Львівської області одержав позов з вимогою повністю припинити діяльність ТОВ «АПП «Гряда» за велику шкоду навколишнім землям, річці Західний Буг, здоров’ю людей та функціонування без належних дозвільних документів.

Рубрика: Кримінал

11:14 24 вересня 2021 р.

У кафе на Львівщині зі стартового пістолета поранили чоловіка

23 вересня у поліцію надійшло повідомлення про те, що в одному з кафе, розташованому у місті Червоноград, стався конфлікт, під час якого один з учасників вистрелив з невідомої зброї у свого опонента, спричинивши йому тілесні ушкодження.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу