Правоохоронці вже зареєстрували на Львівщині цьогоріч більше 8 тисяч злочинів

17:37 8 червня 2015 р.

  • 0


Фото: mvs.gov.ua

На території Львівської області скоєно в 2015-му більше 6000 крадіжок, в тому числі 256 – з квартир чи іншого володіння особи, 255 грабежів та 27 розбоїв, 1466 шахрайств та 100 випадків незаконних заволодінь транспортними засобами.

Найбільше злочинів скоєно у Галицькому, Шевченківському та Сихівському районах Львова, а також у Пустомитівському, Городоцькому, Жидачівському районах та м. Червонограді. Такі дані озвучено під час міжвідомчої наради щодо протидії та розкриття злочинів проти власності й прокурорського нагляду з цих питань, проведеної у прокуратурі Львівської області спільно з керівництвом Львівського обласного управління МВС та за участю очільників органів місцевого самоврядування.

Розпочинаючи засідання, прокурор Львівської області Роман Федик підкреслив, що правопорушення згаданої категорії є найпоширенішими та становлять 60% у структурі злочинності, водночас, стан їх розкриття та розслідування на сьогодні вкрай незадовільний. Так, керівник відомства розкритикував роботу слідчих та оперативних підрозділів міліції на початковій стадії досудового розслідування, яка зазвичай є запорукою швидкого і повного розкриття правопорушення та притягнення винних осіб до відповідальності.

Крім того, прокурор звернув увагу присутніх і на непоодинокі факти неправильної кваліфікації вчинених злочинів та прийняття необґрунтованих рішень про закриття кримінальних проваджень, у тому числі, без проведення слідчих дій. «Допускаються й систематичні випадки укриття злочинів. Так, заяви та пояснення від потерпілих працівники міліції не відбирають, або ж фіксують дані таким чином, начебто у заявників відсутні будь-які претензії щодо події. У подальшому, правоохоронцями складаються рапорти про відсутність злочину, порушуючи конституційні права громадян», – констатував Роман Федик.

Водночас, за його словами, вищевказані прорахунки та недоліки в діяльності органів внутрішніх справ зумовлені і неналежною роботою міських, районних та міжрайонних прокуратур, які не повною мірою використовують свої наглядові та координаційні повноваження щодо боротьби зі згаданими правопорушеннями. Відтак, за результатами обговорення учасниками міжвідомчої наради визначено низку конкретних заходів, спрямованих на посилення роботи з попередження та розкриття зазначених категорій злочинів та подальшої координації діяльності правоохоронних органів Львівської області.

Про це повідомили сьогодні, 8 червня, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:49 5 червня 2020 р.

"Муніципальна варта" Львова в робочий час за готівку охороняла приватні об'єкти

Комунальне підприємство міськради "Муніципальна варта" за бюджетний кошт повинно було забезпечувати охорону важливих та інфраструктурних об'єктів міста. Однак, насправді, часто за готівку, охороняли об'єкти на приватне замовлення.

Рубрика: Закон