Правоохоронці вилучили на Львівщині у вуличних «міняйл» більше мільйона гривень

17:54 20 жовтня 2015 р.


Фото: vezha.org

Співробітники міліції припинили незаконний обмін валют на ринках та прилеглих до них територіях у Дрогобичі, Стрию,Самборі, Жовкві, Новому Роздолі, Новояворівську, Жидачеві та Львові.

  «Співробітники управління протидії злочинності у сфері економіки Львівського обласного УМВС викрили 17 жовтня, зловмисника, котрий займався незаконним обміном валюти поблизу місцевого ринку у Ходорові. Як встановили правоохоронці, клієнтами 34-річного «міняйла» переважно були торговці з ринку», – повідомили сьогодні, 20 жовтня, в прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) Львівського обласного управління МВС, де також поінформували:

«Співробітники міліції зафіксували проведення незаконної обмінної валютної операції та склали відносно зловмисника адміністративний протокол щодо правопорушення, передбаченого статті 162 (порушення правил про валютні операції) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає покарання – попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей. Також правоохоронці вилучили у «валютника» готівкові кошти – більше 32тисяч гривень та 20 Євро».

У прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) Львівського обласного управління МВС повідомили сьогодні, 20 жовтня: 

«Правоохоронці вкотре закликають громадян не користуватись послугами «підпільних» канторів та «міняйл», котрі пропонують вигідніший курс. При обміні з рук на вулиці є висока ймовірність бути ошуканим шахраєм та отримати взамін фальшиві гроші

Упродовж останніх двох місяців співробітники  управління протидії злочинності у сфері економіки Львівського обласного УМВС склали більше тридцяти протоколів за виявленими фактами проведення незаконних операцій з валютою. Припинено діяльність чотирьох нелегальних пунктів обміну валюти, у яких зловмисники маскували свою незаконну діяльність копіями ліцензій, наказів, а фактично проводили необліковані угоди купівлі-продажу валюти.

Правоохоронці вилучили майже мільйон гривень готівкових коштів, зокрема – майже 15 тисяч доларів США, шість тисяч Євро, 450 тисяч гривень, а також польські злоті та російські рублі. Подібні правопорушення працівники міліції припинили на ринках та прилеглих до них територіях у Дрогобичі, Стрию,Самборі, Жовкві, Новому Роздолі, Новояворівську, Жидачеві та Львові.     

Наприклад, у вересні в Новому Роздолі поблизу місцевого ринку співробітники міліції зафіксували проведення незаконної валютної операції та вилучили у «валютника» 40 тисяч гривень, 2,3 тисячі доларів США, 50 євро, 250 польських злотих та 10 тисяч російських рублів. Чоловіка притягнено доадміністративної відповідальності.

Ще раз нагадуємо, що чинним законодавством України дозволеноздійснювати валютно-обмінні операції виключно в операційних касахбанківських чи фінансових установ, які мають відповідні дозвільні документи. До адміністративної відповідальності за подібні правопорушення притягуються обидві сторони валютно-обмінних операцій (покупець і продавець).

У офіційних обмінних пунктах на видному місці завжди розташована інформація про актуальний курс валют з оригінальною печаткою банку, від якого працює обмінник, і наказ про відкриття пункту з адресою та режимом роботи. При здійсненні продажу або купівлі валюти клієнт завжди отримує квитанцію. Касир зобов'язаний зробити ксерокопію паспорта клієнта, якщо купується валюта, і переглянути документи, що посвідчують особу у випадку, якщо вона продається».

dailylviv.com

До теми

13:20 27 лютого 2021 р.

Поблизу джерела на вул. Замковій у Львові викрили закладника наркотиків

26 лютого оперативники кримінальної поліції Львівського районного управління поліції поблизу джерела на вулиці Замковій виявили чоловіка, який саме робив закладки наркотичних речовин.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу