Поліціянти шукають в інтернеті неправдиві повідомлення про коронавірус

19:29 24 березня 2020 р.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за комп'ютерами.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за комп'ютерами.
Фото: сайт МВС

Після цього 45 осіб видалили майже 80 фейків, а 24 - відмовилися це зробити.

Під час моніторингу мережі Інтернет виявлено близько 170 фактів щодо розміщення на інформаційних ресурсах неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії коронавірусу. Кіберполіція ідентифікує осіб, які розповсюджують фейки, проводить профілактичні бесіди та надає роз’яснення. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

З початку карантину 45 осіб видалили майже 80 неправдивих повідомлень. Стосовно громадян, які відмовилася видаляти провокаційні публікації, вирішується питання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності: на цей час таких 24. 

Крім цього, до сервісної служби кіберполіції надійшло 101 повідомлення про шахрайських дій при продажу засобів індивідуального захисту, а саме масок і антисептиків. Відповідні оголошення громадяни знаходять у соціальних мережах, месенджерах і на профільних інтернет-майданчиках. Люди переказують гроші, однак обіцяний товар не отримують. Тож кіберполіція радить купувати товари лише на перевірених ресурсах.

Якщо ви стали свідками протиправних дій або потребуєте допомоги, Департамент кіберполіції просить звертатися на електронну адресу callcenter@cyberpolice.gov.ua  або за номером 0-800-50-51-70.

Нагадаємо, що Міністерство оборони України закликало громадян долучатися спільно зі Збройними Силами до боротьби з коронавірусом.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів