Нотаріуси з України вчиняють нотаріальні дії за кордоном - реакція Мін'юсту

12:57 25 травня 2024 р.

Фото до новини

Мін’юст роз'яснив, чи можуть нотаріуси України вчиняти нотаріальні дії за кордоном і скерував цю інформацію до Служби безпеки України.

Про це повідомила Нотаріальна палата України, пише DailyLviv.com.

Нотаріальна палата України звернулася до Міністерства юстиції України з листом щодо можливих фактів вчинення нотаріальних дій нотаріусами України за межами України, а саме, наявності незаконних схем оформлення цивільних правовідносин за кордоном України шляхом нібито вчинення нотаріальних дій українськими нотаріусами у Великобританії та Іспанії.

Читайте такожДля чого нерухомість, якою володіють українці, закликають вносити в Державний реєстр речових прав

У відповідь Міністерство повідомило, що не має можливості спростувати або підтвердити такі факти, а також встановити наявність або відсутність підстав для анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Окрім цього, Мін’юст сккерував цю інформацію до Служби безпеки України.

Мін’юст звертає увагу, що згідно зі законодавством робоче місце приватного нотаріуса має перебувати у межах нотаріального округу, в якому приватний нотаріус здійснює нотаріальну діяльність, та забезпечувати дотримання нотаріальної таємниці.

Читайте такожЩоб не втратити право власності на квартири 20-річної давності, потрібні три дії

Довідково:

Нотаріальна палата України (НПУ) – недержавна неприбуткова організація, що здійснює професійне самоврядування у сфері нотаріату. До ради НПУ входять керівники обласних її відділень. Наприклад, у Львові це приватний нотаріус Юрій Пилипенко. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів