Неповнолітніми скоєно на Львівщині на 19,4% більше правопорушень, аніж торік

10:18 27 жовтня 2015 р.


Фото: mistaua.com

Органами прокуратури нашої області суттєво гуманізовано застосування до неповнолітніх кримінальної репресії.

«Понад два роки минуло з часу запровадження в органах прокуратури Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні та застосування комплексного підходу щодо реалізації прокурорами повноважень у сфері захисту прав і свобод дітей. Це дало змогу забезпечити поновлення прав неповнолітніх на якісно новому рівні, а також застосовувати кримінальну репресію до дітей, у спосіб, що найменше порушує звичайний уклад їх життя», – повідомили сьогодні, 27 жовтня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також поінформували:

«Йдеться, насамперед, про забезпечення процедур відновного правосуддя, тобто застосування до неповнолітніх кримінальних покарань не пов’язаних із позбавленням волі або ж звільнення їх від кримінальної відповідальності. Зокрема, суттєво гуманізовано застосування до дітей, які потрапили у конфлікт із законом кримінальної репресії.

Так, упродовж року до суду стосовно 13 неповнолітніх направлено клопотання про застосування до них примусових заходів виховного характеру, замість реальної міри покарання. З угодами про примирення направлено дев’ять обвинувальних актів, ще одне клопотання – про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім цього, поширеною є практика застосування до неповнолітніх альтернативних запобіжних заходів. Зокрема, 13 неповнолітнім обрано запобіжний захід - особисте зобов’язання та дев’ять – домашній арешт.

У той же час, у кримінальних провадженнях про тяжкі та особливо тяжкі злочини, лише 10 неповнолітніх взято під варту. Водночас, на сьогодні неповнолітніми скоєно на 19,4% більше кримінальних правопорушень у порівнянні з минулим роком, ще на 5,4% зросла кількість злочинів, вчинених за їх участі.

Це обумовлено послабленням у роботі відповідних органів та служб області. З огляду на це, прокуратурою Львівської області спільно із Львівською обласною державною адміністрацією, управлінням державної пенітенціарної служби України та органами внутрішніх справ підписано спільний наказ «Про взаємодію з питань попередження злочинності серед неповнолітніх, усунення причин та умов, що сприяють вчиненню ними кримінальних правопорушень». Крім того, у зв’язку з неналежною профілактичною роботою відповідних підрозділів органів внутрішніх справ, відділом ювенальної юстиції прокуратури області у поточному році внесено чотири доручення керівництву Львівського обласного управління МВС, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 службових осіб». 

dailylviv.com

До теми

17:41 25 лютого 2021 р.

На Львівщині СБУ заблокувала анонімні віртуальні акаунти з російською пропагандою

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували на Львівщині діяльність «ботоферм», які використовувались спецслужбами країни-агресора для розповсюдження деструктивного контенту у нашій державі.

Рубрика: Закон

22:00 24 лютого 2021 р.

Зміни до ПДР: дітей перевозитимуть по-європейськи

Уряд схвалив постанову КМУ «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», що підвищують безпеку пересування дітей в автокріслах і вводять європейські підходи та правила перевезень.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу