Неповнолітніми скоєно на Львівщині на 19,4% більше правопорушень, аніж торік

10:18 27 жовтня 2015 р.


Фото: mistaua.com

Органами прокуратури нашої області суттєво гуманізовано застосування до неповнолітніх кримінальної репресії.

«Понад два роки минуло з часу запровадження в органах прокуратури Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні та застосування комплексного підходу щодо реалізації прокурорами повноважень у сфері захисту прав і свобод дітей. Це дало змогу забезпечити поновлення прав неповнолітніх на якісно новому рівні, а також застосовувати кримінальну репресію до дітей, у спосіб, що найменше порушує звичайний уклад їх життя», – повідомили сьогодні, 27 жовтня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також поінформували:

«Йдеться, насамперед, про забезпечення процедур відновного правосуддя, тобто застосування до неповнолітніх кримінальних покарань не пов’язаних із позбавленням волі або ж звільнення їх від кримінальної відповідальності. Зокрема, суттєво гуманізовано застосування до дітей, які потрапили у конфлікт із законом кримінальної репресії.

Так, упродовж року до суду стосовно 13 неповнолітніх направлено клопотання про застосування до них примусових заходів виховного характеру, замість реальної міри покарання. З угодами про примирення направлено дев’ять обвинувальних актів, ще одне клопотання – про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім цього, поширеною є практика застосування до неповнолітніх альтернативних запобіжних заходів. Зокрема, 13 неповнолітнім обрано запобіжний захід - особисте зобов’язання та дев’ять – домашній арешт.

У той же час, у кримінальних провадженнях про тяжкі та особливо тяжкі злочини, лише 10 неповнолітніх взято під варту. Водночас, на сьогодні неповнолітніми скоєно на 19,4% більше кримінальних правопорушень у порівнянні з минулим роком, ще на 5,4% зросла кількість злочинів, вчинених за їх участі.

Це обумовлено послабленням у роботі відповідних органів та служб області. З огляду на це, прокуратурою Львівської області спільно із Львівською обласною державною адміністрацією, управлінням державної пенітенціарної служби України та органами внутрішніх справ підписано спільний наказ «Про взаємодію з питань попередження злочинності серед неповнолітніх, усунення причин та умов, що сприяють вчиненню ними кримінальних правопорушень». Крім того, у зв’язку з неналежною профілактичною роботою відповідних підрозділів органів внутрішніх справ, відділом ювенальної юстиції прокуратури області у поточному році внесено чотири доручення керівництву Львівського обласного управління МВС, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 службових осіб». 

dailylviv.com

До теми

12:35 23 вересня 2020 р.

Керівництво заводу на Львівщині крало метал десятками тонн

На Львівщині Служба безпеки України викрила керівництво ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», який входить до структури Укрзалізниці, на заволодінні майном підприємства.

Рубрика: Закон

22:55 22 вересня 2020 р.

За крадіжку автомобіля садитимуть у в'язницю: Президент підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу