На Львівській митниці конфіскували сотні автомобілів, які ввозили під прикриттям гуманітарної допомоги

21:27 24 березня 2022 р.

Фото до новини

Крім автомобілів, гуманітарною допомогою прикривали також оргтехніку, шини і запасні частини.

Сьогодні, 24 березня, в.о. начальника Львівської митниці Данило Меньшиков провів брифінг щодо роботи Львівської митниці в умовах воєнного стану, пише Dailylviv.com.

Він сказав, що з першого дня війни,  24 лютого, митники оформили понад 84 тисячі тонн гуманітарних вантажів. З них майже 3 тис. тонн продуктів, 748 т гігієнічних засобів, близько 900 т медикаментів, 11 тис. тонн одягу, понад 100 тонн пального і майже 500 автомобілів. 

"В умовах воєнного стану дуже часто відбуваються зміни в законодавстві, які стосуються переміщення вантажів через кордон. Однак, ми оперативно вивчаємо нововведення і встигаємо реагувати, не допускаючи затримок чи перебоїв в роботі митниці», - повідомив Данило Меньшиков. 

Впродовж місяця українські підприємці експортували понад 96 тис. тонн різноманітних товарів, таких як  соняшникова і соєва олії, дріжджі, кукурудза, кормове борошно тощо.

Що стосується імпорту, то основними товарами є продукти для годівлі тварин, міндобрива, насіння і плоди для сівби, продукти харчування. Загалом за минулих 28 днів було імпортовано понад 103 тис. тонн різноманітних товарів.        

На запитання журналістів щодо правопорушень на кордоні і долі конфіскованих товарів Меньшиков сказав, що нерідко трапляються випадки, коли під виглядом гуманітарної допомоги в Україну намагаються ввезти комерційні партії товару.     

«Але ми відразу припиняємо такі спроби, а ввесь вилучений товар передаємо на потреби ЗСУ і переселенців. Загалом ми передали на потреби армії раніше вилучені та конфісковані товари на 44 мільйони гривень. А це: 258 автомобілів, понад 500 одиниць оргтехніки, майже 27 тис. шин і запчастин», - додав Меньшиков. 

Нещодавно Уряд уточнив, що товари визнаватимуться гуманітарною допомогою за декларативним принципом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2022 р. №344 внесено зміни до пункту 1 постанови КМУ від 1 березня 2022 р. №174 “Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану”.

Встановлено, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги від донорів здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання декларації без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.

Відомим львівським волонтерам передали у гуманітарці новий брендовий одяг: 22 коробки

На Львівщині митники зупинили фуру з гранатами, які завозили як гуманітарну допомогу

Яку гуманітарну допомогу привезли в Україну понад 3000 транспортних засобів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів