На Львівщині за два місяці загинули внаслідок ДТП 63 людей

12:45 2 листопада 2016 р.

Упродовж вересня й жовтня цього року на дорогах Львівської області були скоєні 481 ДТП.

У прес-службі прокуратури Львівської області запевнили сьогодні, 2 листопада, що в цій установі стурбовані динамікою зростання скоєних на автошляхах Львівщини цього року дорожньо-транспортних пригод, у тому числі – зі смертельними наслідками. Адже поліцією уже зареєстровано цього року на Львівщині більше 1800 кримінальних проваджень за фактами ДТП, а це – на 26% більше, аніж за аналогічний період минулого року. 

Унаслідок 265 аварій на дорогах Львівської області загинули чи отримали тяжкі тілесні ушкодження понад 300 осіб. На цей час триває досудове розслідування у 120 кримінальних провадженнях вказаної категорії. Лише у продовж вересня-жовтня цього року на дорогах області скоєно 481 ДТП, у яких загинули 63 особи.

У прес-службі прокуратури Львівської області повідомили також, що однією з поширених причин скоєння ДТП є перевищення безпечної швидкості руху, керування транспортним засобом у нетверезому стані. До прикладу, цьогоріч трапилось уже 630 ДТП за участю водіїв, які перебували в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, тоді як за весь 2015 рік скоєно 522 таких ДТП.

Ці дані свідчать про вкрай низький рівень попередження з боку працівників поліції порушень правил дорожнього руху України водіями транспортних засобів. Крім цього, незадовільним є розслідування за фактами ДТП – між слідчими та працівниками патрульної поліції відсутня взаємодія щодо проведення першочергових слідчих дій, що призводить до втрати інформації та унеможливлює встановлення істини у кримінальному провадженні.

До прикладу, 11 серпня цього року внаслідок зіткнення трьох транспортних засобів у селі Нагірному в Сколівському району від отриманих травм загинуло двоє осіб. До приїзду слідчо-оперативної групи, патрульною поліцією надано дозвіл працівникам служби автомобільних доріг на прибирання з дороги слідів злочину – уламків автомобілів-учасників аварії. Ці дії призвели до унеможливлення фіксування слідчим слідової інформації ДТП.

Враховуючи такі факти, прокуратурою Львівської області скеровано відповідні листи керівнику Національної поліції України, а також начальникам Львівського обласного управління поліції та управління патрульної поліції у Львові з вимогою вжити ефективних заходів для координації роботи з профілактики порушень Правил дорожнього руху, належного досудового розслідування у провадженнях окресленої категорії. Прокуратура наполягає – правоохоронцям необхідно розробити та реалізувати нові підходи для вирішення проблеми зі зростанням в області правопорушень у сфері безпеки руху.

Водночас, про критичний стан попередження ДТП прокуратурою поінформовано голову Львівської обласної державної адміністрації для здійснення у межах повноважень додержанням правил технічної експлуатації транспорту та дорожнього руху, голову Львівської обласної ради – з метою вивчити питання забезпечення фінансування управління патрульної поліції у Львові, зокрема, закупівлі пристроїв для автоматичного візуального контролю руху, радіостанцій, обладнання для екіпажів та стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби тощо. Крім того, прокуратурою області з вказаних питань скеровано лист до Генеральної прокуратури України з метою подальшого інформування керівника Національної поліції України щодо стану безпеки руху та експлуатації транспорту на території Львівщини.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини