На Львівщині виявили за п’ять місяців 2131 порушення митних правил

15:10 1 липня 2016 р.

  • 0


Фото: dr.ck.ua

Кількість справ про порушення митних правил в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 86%.

«У січні-травні 2016 року підрозділами митниці виявлено й припинено 2131 порушення митних правил, вартість предметів правопорушень становить понад 47,3 млн. гривень», – повідомили сьогодні, 1 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі Львівського обласного управління ДФС, де також розповіли подробиці:

«Кількість справ про порушення митних правил в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 86 %, вартість предметів правопорушень зменшилась на 0,5 % (за аналогічний період минулого року заведено 1146 справ про порушення митних правил вартістю 47,5 млн. гривень). При цьому за 93 справами вартість предметів правопорушень, на даний час, встановлюється.

Характерними видами порушень митного законодавства впродовж звітного періоду були: на виїзд з України – переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю та недоставлення товарів, транспортних засобів до митного органу; на в’їзд в Україну – порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, недекларування товарів та недоставлення товарів, транспортних засобів до митного органу.

У звітному періоді структура предметів правопорушень, вилучених у справах про порушення митних правил (співвідношення до загальної кількості випадків вилучених предметів правопорушення) наступна: продовольчі товари – 34,4%; тютюнові вироби – 18,4%; промислові товари – 37,1%; дорогоцінне каміння й метали – 0,9%; зброя – 5,3%; транспортні засоби – 3,9%.

Характерним товаром для незаконного вивезення з України до країн Європи залишаються тютюнові вироби. Впродовж поточного року виявлено 138 спроб незаконного переміщення через митний кордон України, вилучено 99635 пачок сигарет (за аналогічний період 2015 року виявлено 111 спроб незаконного переміщення, вилучено 76650 пачок сигарет). Традиційними місцями приховування сигарет залишаються конструктивні порожнини транспортних засобів, пустотілі порожнини коліс автомобіля, спеціально виготовлені тайники.

Впродовж січня-травня 2016 року припинено незаконне ввезення на митну територію України продуктів харчування, сільгосппродукції та товарів промислової групи на суму понад 42 млн. гривень. Здебільшого порушниками митних правил виступали фізичні особи. Стосовно посадових осіб суб’єктів господарювання зафіксовано 32 митних правопорушення на загальну суму понад 21,1 млн. гривень.

Також, варто зазначити, що станом на 31 травня 2016 запроваджено 40 справ про порушення митних правил, у яких предметом правопорушення були – зброя, частини до зброї, боєприпаси, спеціальні засоби захисту. Вилучено: 19 ножів; 14 штик-ножіі;– меч; арбалет; лук; шаблю; три багнети-ножі, 53 частини до зброї; шість пневматичних пістолетів; дві пневматичні гвинтівка; двагазові балончики; револьвер; 17 набоїі.

Крім того, за результатами проведених заходів у січні-травні 2016 року митницею виявлено 63 діянь, що містять ознаки злочину, з яких: два – за ознаками статті 201 Кримінального кодексу України, три – за ознаками статті 305 Кримінального кодексу України (направлено до УСБУ у Львівській області); 14 – за ознаками статті 263 Кримінального кодексу України, один – за ознаками статті 307 Кримінального кодексу України, 10 – за ознаками статті 309 Кримінального кодексу України, 26 – за ознаками статті 358 ККУ, 5 за ознаками частини 2 статті 240 Кримінального кодексу України (направлено до ГУНП у Львівській області); 1 за ознаками статті 204 Кримінального кодексу України, одне – за ознаками статті 212 Кримінального кодексу України (направлено до Львівського обласного управління ДФС). Впродовж аналогічного періоду минулого року митницею надіслано 41 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.

У звітному періоді митницею розглянуто 1212 справ про порушення митних правил. Сума штрафів накладених митницею складає 19,6 млн. гривень (за аналогічний період 2015 року накладено штрафів на суму 4,37 млн. гривень). Стягнуто штрафів на суму 2,96 млн. гривень (за аналогічний період 2015 року стягнуто штрафів на суму 1,26 млн. гривень). Митницею закрито 36 справ про порушення митних правил (за аналогічний період 2015 року закрито 18 справ про порушення митних правил).

До суду, для розгляду та прийняття рішення, митницею передано 734 справ про порушення митних правил, у яких вартість предметів правопорушень склала 48,8 млн. гривень, судами застосовано конфіскацію на суму 9,13 млн. гривень, накладено штрафів на суму 8,68 млн. гривень, стягнуто штрафів на суму 1,17 млн. гривень., закрито судом провадження у 28 справах про порушення митних правил на суму 26,39 млн. грн.

Органам ДВС передано конфіскованих за рішенням суду предметів правопорушень на суму понад 15 млн. гривень. Перераховано до Держбюджету: конфіскованої валюти 172,5 тисяч гривень, коштів від реалізації предметів правопорушень на суму 603,9 тис. гривень. Крім зазначених вище даних, органам ДВС передано майно, вилучене в рахунок забезпечення стягнення штрафу, на суму 1,9 млн. гривень».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:00 31 травня 2020 р.

Для врегулювання ситуації з контрабандистами на кордон з ЄС прибув голова Держмитслужби

Для врегулювання ситуації із спробами незаконного ввезення товарів та порушень митного законодавства на митному посту “Тиса” (на українсько-угорському кордоні), де перекрито рух в обидва напрямки через скупчення кількох сотень мікроавтобусів, на Закарпаття терміново відряджено в.о. голови Держмитслужби Ігоря Муратова. Він прибуде на КПП "Тиса" спільно з головою Держприкордонслужби Сергієм Дейнеком.

Рубрика: Закон

Останні новини

Зубач запронував Винникам внутрішнє управління в межах Львівської ОТГ

Карантин на Львівщині продовжили до 5 червня

У Львівській області поїзди почнуть їздити з 4 червня

Карантин не зменшив податки найбільших підприємств торгівлі на Львівщині

Людина з Червонограда очолила департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу