На Львівщині розкривається лише кожна п’ята крадіжка

16:36 15 липня 2016 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

Прокурор Львівської області Юрій Квятківський заявив у п’ятницю: «Якщо не вжити адекватних кроків до виправлення цієї ситуації, то досить спокійний у криміногенному плані регіон перетвориться у проблемний».

«Сьогодні, прокурор Львівської області Юрій Квятківський провів координаційну нараду керівників правоохоронних органів Львівщини, на якій обговорили стан протидії злочинності в регіоні упродовж поточного року – повідомили в п’ятницю в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли подробиці:

«Участь в нараді, окрім силовиків, взяв Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Прокурор області відразу звернувся до присутніх з проханням провести цей захід у конструктивному руслі, без «завчених» фраз та доповідей, а запропонувати конкретні механізми вирішення проблемних питань.

Перше, на що звернув увагу Юрій Квятківський – це ріст злочинності: «Мене як прокурора області турбує збільшення на чверть, у порівнянні з минулим роком, облікованих кримінальних правопорушень, в тому числі особливо тяжких, тяжких та середньої тяжкості». Серйозну загрозу для правопорядку становлять корисливо-насильницькі злочини – розбійні напади і незаконні заволодіння транспортними засобами, пограбування й крадіжки, збут наркотиків, торгівля людьми. Збільшується кількість злочинних посягань із застосуванням вогнепальної зброї. Високим є рівень рецидивної злочинності».

Відтак Юрій Квятківський зазначив: «Якщо не вжити адекватних кроків до виправлення цієї ситуації, то досить спокійний у криміногенному плані регіон перетвориться у проблемний. За цим послідує подальша зневіра суспільства до правоохоронної системи та державних органів в цілому. Ріст окремих категорій кримінальних правопорушень не можна повністю пояснювати матеріальним зубожінням частини населення. У мене особисто багато запитань виникає до стану профілактичної роботи, а також роботи тих служб, на які законодавець поклав обов’язок її здійснювати».

Критично Юрій Квятківський оцінив і стан розкриття злочинів, зокрема – проти власності, адже розкривається лише кожна п’ята крадіжка, у тому числі з квартир, кожне п’яте шахрайство. Також зменшилась кількість скерованих до суду обвинувальних актів про корупційні правопорушення, а також правопорушень, вчинених у бюджетній системі.

Посилення потребує робота з викриття злочинних угруповань, оскільки упродовж поточного року на Львівщині не виявлялися організовані угруповування у бюджетній, фінансово-кредитній та земельній сферах. Багато нарікань викликає стан додержання законності щодо охорони лісових ресурсів, самовільного зайняття земельних ділянок та незаконного будівництво тощо.

«З огляду на ці проблеми, кожному відомству в межах компетенції слід забезпечити належну взаємодію та активізувати роботу з виявлення і розслідування злочинів цієї категорії», – зауважив Юрій Квятківський.

За словами прокурора Львівської області, позитивним моментом у роботі правоохоронних органів є недопущення жодних фактів заворушень та проявів сепаратизму в регіоні. Юрій Квятківський підсумував: «У нинішній ситуації це надзвичайно важливий показник спільної та злагодженої роботи. Якщо нам так і на інших напрямах вдасться скоординувати діяльність правоохоронних органів на реальну протидію злочинності та забезпечення громадського порядку, налагодити чітку співпрацю з усіма службами та відомствами, то мешканці нашої області зможуть почуватися захищеними».

Своєю чергою, присутній Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка також наголосив на необхідності активізувати роботу всіх правоохоронних відомств та органів влади на Львівщині для забезпечення законності в регіоні: «У нас є ще кредит довіри громадян і ми не маємо права його втратити, оскільки наслідки будуть вкрай негативними для нас усіх».

dailylviv.com

До теми

16:52 23 листопада 2020 р.

Фальсифікації на виборах у Львівській області: судитимуть п’ятьох членів ДВК

Стрийська місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо п’яти жительок с.Йосиповичі (Стрийський район), яких обвинувачують у підписанні протоколу про підсумки голосування до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії, вчиненого групою осіб, без попередньої змови між собою (ч.1 ст.28 ч.1 ст.158-3 КК України).

Рубрика: Закон

23:12 22 листопада 2020 р.

45 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства на Львівщині: тривають перевірки

Сьогодні, 22 листопада, станом на 20.00 до поліції Львівщини надійшло 45 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. За усіма повідомленнями проводять перевірки - складено 3 адмінпротоколи та відкрито 3 кримінальних провадження.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу