На Львівщині корупціонерів змусили відшкодувати 100 тисяч грн. збитків

10:18 20 листопада 2013 р.


Фото: criminal.in.ua

Оскільки органи місцевого самоврядування відмовляються звільняти своїх посадових осіб органів за вчинення корупційних правопорушень, прокуратурою подано позови щодо них до адмінсудів.

За інформацією прокуратури Львівщини, впродовж цього року сума збитків, заподіяних в області корупційними адміністративними правопорушеннями, становить уже 101 тис. грн. Із них 100 тисяч корупціонерами уже відшкодовано.

Загалом правоохоронцями Львівщини складено цьогоріч  73 протоколи про корупційні правопорушення. Зокрема, за одержання неправомірної вигоди – 44 протоколи, за порушення обмежень щодо суміщення – шість, за порушення вимог фінансового контролю – два, за конфлікт інтересів – 20, ще один – за невжиття заходів щодо протидії корупції.

До відповідальності за адміністративно карану корупцію притягнуто 62 особи. Серед них – 11 державних службовців. Зокрема, п’ятеро – посадові особи районних державних адміністрацій.

У тому числі – голова Бродівської районної державної адміністрації, начальник управління культури Львівської обласної державної адміністрації тощо, восьмеро посадових осіб органів місцевого самоврядування, 12 посадовців інших органів державної влади, 18 посадових осіб публічного права, троє працівників підрозділів цивільного захисту, троє працівників державної кримінально-виконавчої служби, дві посадові особи, які надають публічні послуги, один військовослужбовець Збройних Сил України, одна службова особа державної прикордонної служби, п’ятеро осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права, один працівник ОВС, один працівник податкової міліції та одна посадова особа судової гілки влади.

Сума накладених у 2013 році судами стягнень, за вчинені адміністративні корупційні правопорушення, становить 66 тисяч грн. Із них уже стягнуто 61 тисячу.

У 24 випадках судами застосовано додаткове стягнення у виді конфіскації незаконно отриманої вигоди. Із 46 осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень, які підлягали звільненню із займаних посад у відповідності до статті 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», звільнено зі займаних посад 20 осіб.

Окрім цього, 19-х звільнено зі займаних посад з інших підстав, передбачених чинним законодавством, Причому – ще до визнання судом осіб винними у вчиненні корупційного правопорушення.

Щодо семи посадових осіб органів місцевого самоврядування, то у зв’язку з відмовою органу місцевого самоврядування у їх звільненні за вчинення корупційних правопорушень, на даний час органами прокуратури Львівської області подано позови до адміністративних судів. Відтак вирішується питання про звільнення їх зі займаних посад.

Як інформував «ЩЛ», цього року станом на 11 жовтня посадовці Львівщини 69 разів не встояли перед «неправомірною вигодою», а 18 листопада прес-служба обласного управління міністерства доходів і зборів повідомляла, що у ньому звільнено за корупцію 19-х співробітників.

dailylviv.com

До теми

23:03 17 вересня 2021 р.

Поліція запідозрила 103 суб’єктів підвищеного злочинного впливу: заява у Львові

Про це керівник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції розповів на VII Львівському форумі кримінальної юстиції, що проходив 16-17 вересня у Львові.

Рубрика: Кримінал

15:23 17 вересня 2021 р.

Ставки на Львівщині облаштовували за хабарі

Посадовців Басейнового управління водних ресурсів викрито на вимаганні та одержанні хабарів за надання в оренду спецтехніки, яка належать підприємству, для облаштування ставків.

Рубрика: Кримінал

14:41 17 вересня 2021 р.

У Львові затримали громадянина Швеції, який вербував юнок для сексуальної експлуатації

За процесуального керівництва Галицької окружної прокуратури викрито 52-річного громадянина Королівства Швеції на вербуванні громадян України для сексуальної експлуатації (ч.2 ст.149 КК України).

Рубрика: Кримінал

11:43 17 вересня 2021 р.

На західному кордоні підроблені ковід-сертифікати виявляють автоматично: найбільше - у Краківці і аеропорті Львів

Прикордонники вже майже місяць використовують електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder» для перевірки COVID-сертифікатів.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу