На Львівщині перешкодили незаконному вивезенню лісу (відео, оновлено)

21:45 19 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: khodoriv.info

Залізничники «глибоко стурбовані ситуацію з затримкою руху вантажного поїзда на станції Ходорів».

«Ходорівчани перешкоджали незаконному вивозу лісу. Вчора в ночі громадські активісти перешкоджали відправленню вантажних поїздів з 53 вагонами лісу, котрі стояли на станції Ходорів. Активісти писали, що ліс відправлявся на Румунію», – повідомили в інтернет-виданні «Ходорів сьогодні». Натомість активіст Тарас Матвіїв розповів:

«Що ся діє на залізниці у ‪Ходорів‬і! Львівщина. Глупа ніч. А ми з хлопцями досі пильнуємо, аби 53 вагони з колодами сосни раптово не зникли до світанку... На око це 1250 кубів ціною біля трьох мільйонів гривень! Усе в напрямку Румунії. На експорт. 

Поліція приїхала – взяла пояснення і... поїхала. Мовляв, підстав для розслідування немає. Це ж нічого страшного, що супровідні документи на деревину приховують, а значна кількість кругляку взагалі – без чіпів. 

Начальник станції тупо втік. Ми зостались на одинці з проблємою. Попередили ‪СБУ‬ та пресу Львова. Як діють ‪чорні лісоруби‬ у масштабах України? Нахабно, самовпевнено, їм насрати на громаду, на Вас і з нами... Мусимо боротись самотужки!!! Чекаємо на підтримку».

Тарас Матвіїв написав це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», де він згодом повідомив: «Нічне сафарі на «лівий ліс» Львівщини триває. Оновлення теми. Отож, коло 23:15 на залізницю ‪Ходорів‬ прибув ще один ешелон лісу!  Побратими підрахували – 55 вагонів, теж з кругляком сосни, теж частково без чіпів. Запитати про походження чи якісь документи було нівкого... Встигли хіба набрати поліцію. Там повідомили: «Будемо думати».  Поки думали, ешелони з невідомим лісом помчали у напрямку Румунії...  Врешті-решт хтось відреагує, допоможе розібратись?»

Наразі голова ОДА Львівщини Олег Синютка відреагував на ситуацію в Ходорові так: «Сьогодні зранку побачив інформацію про те, що у Ходорові зловмисники намагаються незаконно вивезти ліс. Хочу сказати, що дав відповідне доручення керівництва управління СБУ та Національної поліції . Особисто стежитиму, щоб були належні результати. Також хочу подякувати небайдужим активістам, які повідомили про це громадськість».

Очільник Львівської обласної державної адміністрації написав це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook». Натомість у прес-службі Львівської залізниці розповіли:

«На Львівській магістралі глибоко стурбовані ситуацію з затримкою руху вантажного поїзда на станції Ходорів. Такі затримки вагонів з лісовою продукцією по суті є ні чим іншим, як втручанням сторонніх осіб в роботу залізничного транспорту. Магістраль належно співпрацює з усіма правоохоронними та іншими компетентними органами, аби якнайшвидше виправити ситуацію та не допустити повторень в подальшому, адже такі втручання безпосередньо впливають на роботу залізниці, затримують рух поїздів, призводять до неможливості ефективно використовувати рухомий склад.

17 травня на станції Ходорів місцеві активісти затримали 50 вагонів з лісоматеріалами, які слідували зі станцій відправлення Бородянка, Ясинувата, Немешаєво, Чуднов-Волинський, Разіно, Маневичі, Антоновка, Рафалівка, Каміні-Каширський, Вижва, Заболоття, Дубровиця призначенням до Румунії через прикордонний перехід Вадул-Сірет-Дорнешти. Відправниками у цих перевезеннях є Димерський лісгосп, Клавдієвський лісгосп, Держинський лісгосп АПК ЖОКАП «Житомироблагроліс», Бердичівський лісгосп, Маневицьке лісове господарство, Володимерецьке лісове господарство, Камінь-Каширський ЛГ, Старовижівський лісгосп, Ратнівське лісове господарство, Дубровицьке лісове господарство.

Зі слів активістів, причиною затримки цих вантажів стало, начебто, порушення вимог Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання  діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді. Подібний випадок, затримки вагонів нещодавно стався і на станції Чоп. 

Наголошуємо, що регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» при здійсненні міжнародних перевезень вантажів, як перевізник, керується Угодою про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС). Стаття 22 СМГС регламентує, що перевізник лише надає послуги з перевезення вантажу, а стаття 16 СМГС встановлює, що відправник забезпечує правильність відомостей, вказаних у накладній, і несе відповідальність за вказану ним інформацію.

Слід зазначити, що вантажі, завантажені у ці вагони, згідно з перевізними документами, прямують на експорт, тому до моменту прийняття вагонів до перевезення залізницею відправник отримує усі дозвільні документи на вивіз за межі митної території України від контролюючих органів, передбачені законодавством України (сертифікати, тощо), про які зазначає в перевізному документі (накладній), як супровідні, а також здійснює митне оформлення вантажу. Встановлення належності лісової продукції на відповідність до конкретної характеристики Української класифікації товарів зовнішньо-економічної діяльності (УКТЗЕД) не входить до компетенції працівників залізниці, а тому вони керуються дозвільними документами, наданими відправниками, які  видані відповідними контролюючими органами.

У ситуації з затримкою вагонів у Ходорові Львівська залізниця сподівається на якнайшвидше вирішення, адже затримки рухомого складу призводять до погіршення роботи магістралі, зменшення виконаної роботи та втрати фінансових надходжень. Львівська залізниця і надалі буде діяти виключно у правовому полі та організовувати перевізний процес, беззастережно дотримуючись норм чинного законодавства».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини