Мерові Одеси загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією всього майна

14:47 22 вересня 2023 р.

Фото до новини

ВАКС нарешті - через 2,5 року - призначив до розгляду по суті справу Геннадія Труханова щодо заводу «Краян».

Таке рішення ухвалила колегія суддів ВАКС у складі Олега Ткаченка, Віталія Дубаса та Олени Танасевич. Підготовче провадження затягнулося на цілих 2,5 роки. За цей час навіть змінився один суддя з колегії. Про це повідомив Центр протидії корупції, пише Dailylviv.com.

Нагадаємо, що мера Одеси Геннадія Труханова та ще шістьох його спільників обвинувачують у незаконному заволодінні 92,6 млн грн місцевого бюджету. Це ціна, яку сплатили за будівлю збанкрутілого заводу «Краян», і вона є завідомо завищеною.

2,5 роки судді ніяк не могли завершити підготовче провадження. Процес свідомо затягувався захистом: неявки окремих учасників, постійні та безглузді клопотання і відводи суддям.

Розблокувати хід справи вдалося лише після того, як суд виділив в окреме провадження матеріали щодо ТОВ «Девелопмент еліт» та обвинуваченого Ігоря Кравченка, а також змінив запобіжні заходи усім обвинуваченим. 

Зокрема, 4 травня ВАКС взяв Труханова під варту терміном на два місяці із правом внесення 13,4 млн грн застави. Гроші внесли наступного дня. 

Цікаво, що захист просив проводити закритий розгляд справи з метою запобігання впливу на свідків. Однак судді у закритих засіданнях відмовили.

Щоправда раніше Антикорсуд все ж відмовився транслювати засідання, хоча прокурор та один із адвокатів не заперечували щодо трансляції. Проти були лише сам Труханов, його адвокати, а також обвинувачені чиновники міськради.

Ця ж справа з цими ж доказами повністю транслювалася в Малиновському райсуді Одеси, який за блискавичні вісім місяців пройшов усі докази, за 8 днів допитав 75 свідків і оголосив виправдувальний вирок. У лютому 2021 року Апеляційна палата ВАКС його скасувала та відправила справу на новий розгляд.

Труханову загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією всього майна, якщо суд визнає його винним.

Співвласник львівського телеканалу НТА дав свідчення у справі Кауфмана

ВАКС заочно арештував ексміністра охорони здоров’я Степанова

ВАКС визначив заставу для ще одного заступника начальника Тернопільської ОВА

У мерії Одеси проводять обшуки. Львів – наступний?

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів