Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич, якого звинувачують в обкраданні армії, не заплатив 430 млн грн застави, аби вийти з СІЗО
14:07 5 січня 2024 р.
Ігор Гринкевич на фото показує Борису Джонсону свій новенький Rolex Daytona Cosmograph за 77 тисяч євро, куплений з постачання футболок для ЗСУ
Гроші є, але проблема — в їхній легалізації.
Про це повідомив журналіст-розслідувач Євген Плінський, пише DailyLviv.com.
"Всі цікавляться питанням, а чи вийшов затриманий на хабарі ДБР Ігор Гринкевич під заставу у 430 млн грн? Ні, поки не вийшов.
І питання не в тому, що у родини Гринкевичів немає $12 млн.
Гроші є, адже лише на афері з постачання одягу для ЗСУ за 2023 вони «заробили» $25 млн
Проблема в тому, що ці гроші мають бути легальними, а показати ці $12 млн, які шахрайством були зароблені на ЗСУ, означає добровільно зізнатись в здійсненому схематозі.
Тож гроші наче є, але водночас і немає", - пояснив журналіст.
Читайте також: Багата публіка відсвяткувала Новий рік в Emily Resort біля Львова за 2 млн грн
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва своїм рішенням 30 грудня 2023 року ув’язнив Ігоря Гринкевича з можливістю вийти під заставу у майже 430 млн грн. Львівський бізнесмен попався на спробі дати хабар керівнику слідчого управління Державного бюро розслідувань (ДБР) у розмірі $500 тис., щоб той зняв арешт із майна компаній підприємця.
Фірми Гринкевичів були постачальниками одягу та продуктів для Міністерства оборони України, але контракти виконувались не своєчасно та не в повному обсязі. Мало того, ці ціни були явно завищені, а більша частина коштів пішла "в кишеню" сім’ї підприємців, повідомляє журналіст Євген Плінський.
Компанії родини Гринкевичів виграли тендери Міноборони на загальну суму 3,2 млрд гривень. З них близько 1,5 млрд — це контракти на постачання одягу для Збройних сил України (ЗСУ).
Міноборони обрало дуже підозрілого постачальника палива на 3 млрд грн
Не лише куртки з яйцями: чиновники Міноборони нажилися на зухвалій схемі постачання палива для ЗСУ на 3 млрд грн під час війни
Примітно, що 23 тендери на постачання одягу виграли будівельні фірми сім’ї. Причому "Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ", "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ" та "Будівельна компанія СІТІГРАД" лише у перші два місяці 2023 року отримали на свої рахунки понад мільярд гривень.
Журналіст стверджує, що речі для армії купувалися у Туреччині. У контрактах було зазначено завищену вартість. 40% від отриманих коштів від Міністерства оборони витрачалися на закупівлю одягу, а решту 60% нібито Гринкевич витрачав на свої потреби. Точніше, на розкішне життя родини. Причому одяг для армії виявився неякісним.
За даними журналіста, Гринкевичі у 2023 році здійснили кілька великих покупок. Це були квартири, будинки та земельні ділянки для всіх членів родини. Не образили також тещу Ігоря Гринкевича, наречену сина Романа та чоловіка дочки Ольги.
Читайте також: Експрокурору Ільницькому, який відгуляв мільйонне весілля у Львові, вручали повістку
Журналіст Євген Плінський перерахував майно, яке купила сім’я у 2023 році після того, як уклала договори з Міноборони України. Крім дорогих прикрас та розкішного відпочинку, Гринкевичі вкладалися і в нерухомість. Причому майже всі придбали нові об’єкти.
Дружина Ігоря Гринкевича Світлана, колишня власниця ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", у березні придбала мотельний комплекс "Катерина". Вартість об’єкта не розголошується, але відомо, що він знаходиться на вигідній локації (500 м від стадіону "Арена-Львів"). У середині травня 2023 року Світлана Гринкевич купила дві квартири у столиці площею 51,6 кв. м. та 123,6 кв. м. Вони знаходяться на вулиці Драгомирова. За даними журналіста, вони могли коштувати до 35 млн грн. Ще Світлана восени купила земельну ділянку площею 1,7 га у Львівській області.
Читайте також: Розкидали $100-ві купюри і співали російський реп: в Edem Resort відгуляли ще одне блатне весілля (відео)
Син львівського бізнесмена, 28-річний Роман Гринкевич займає посаду директора ТОВ "Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ" і Благодійного фонду "ХОУП.ЮА" та є власником ТОВ "Електроагротехніки". У травні 2023 року всього за один день він купив у селищі міського типу (смт) Козин (Київська область) 4 земельні ділянки та великий будинок площею 289 кв. м. Причому вартість останнього вказана 25 млн грн, при тому, що ринкова буде вдвічі більшою, зазначив Плінський.
Не скривдив Ігор Гринкевич і свою тещу, Ірину Федак. У 2023 році у неї з’явилася земельна ділянка площею 2 га у Київській області, три земельні ділянки у Львівській та квартира у місті Лева площею 127,7 кв. м.
Український футболіст Мар’ян Швед, чоловік Ольги Гринкевич, 2023 року став власником квартири у Львові. Площа об’єкта, за даними Плінського, становила 161 кв. м, а вартість – 8 млн грн.
Про великі покупки Ольги Гринкевич, дочки затриманого бізнесмена, немає інформації. Хоча вона вже встигла осоромитися через розкішний відпочинок за кордоном та поїздки в золотому вагоні "Укрзалізниці".
Майбутня дружина Романа Гринкевича Соня Морозюк також у 2023 році стала багатшою. Вона купила PORSCHE CAYENNE 2015 р. в. та комерційне приміщення у столиці площею 122 кв. м. Вартість останнього оцінюють у 4,6 млн грн. Роман Гринкевич також дарував своїй тоді ще нареченій дорогі прикраси й величезні букети, чим Соня хвалилася перед своїми підписниками. Він також проспонсував рекламу виставки під назвою "Мазня". Але її нещодавно закрили, пославшись на негативну бурхливу реакцію суспільства.
Журналіст Плінський стверджує, що це ще не повний перелік придбань родини Гринкевичів після того, як вони розпочали співпрацю з Міноборони. Загалом за рік, за його словами, їхнім компаніям вдалося вивести понад 1 млрд грн. Поки що триває розслідування.
Нагадаємо, у гірському селі ЛОВА замовила будівництво Центру безпеки громадян за 33 млн грн, що в півтора раза вище за ринкову ціну. Директором і засновником фірми, яка виграла тендер, є «Будівельний альянс Монтажпроект», сина львівського підприємця Ігоря Гринкевича. Фірма за свою коротку історію неодноразово ставала предметом негативних публікацій в ЗМІ.
Ще один об'єкт, яким займається Ігор Гринкевич, є палац XVIII ст. Скшинських - Чарторийських. Меморандум про його реставрацію підписали голова ЛОВА Максим Козицький, в.о голови Львівської обласної ради Юрій Холод та співзасновник БФ “HopeUA” Ігор Гринкевич.
Читайте також: Поліція Львівщини замовила будівництво розплідника службових собак у двічі засудженого підприємця
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook