Львівські чиновники поцупили у військових землю, – ЗМІ

12:40 21 серпня 2019 р.

Фото до новини


Фото: armyinform.com.ua

У Львові в судовому порядку розв’язано питання між військовою частиною та Львівською міською радою щодо спірної земельної ділянки площею 0,1235 га.

Про це повідомили в інформаційному агентстві міністерства оборони України «armyinform.com.ua», де також розповіли: «12 червня Західний апеляційний господарський суд прийняв рішення на користь міністерства оборони України, залишивши рішення Господарського суду Львівської області від 24 жовтня 2018 року у цій справі без змін, а апеляційну скаргу відповідача без задоволення, чим поставив, нібито, остаточну крапку у даній суперечці. Позов до суду щодо скасування рішення про визнання права власності третіх осіб, та відповідно, визнання недійсною реєстрацію земельної ділянки, яка належить міністерству оборони України, ініціювала військова частина та звернулась з відповідним клопотанням до військового прокурора Львівського гарнізону. Спільний позов був підготовлений у вересні 2017 року».

«Упродовж двох років військові доводили у судах, що ці 0,1235 га входять до складу військового містечка і ніколи не ініціювали їхнє відторгнення. Але виникає запитання «Як цивільні змогли так просто відкусити шматок території військового містечка неподалік від центру міста Лева, змінивши цільове призначення земель оборони та оформивши всі документи щодо власності?», – зазначили також в інформагентстві.

«Із судових матеріалів видно, що ділки-чиновники діяли не один рік, поступово і обережно, але вперто та наполегливо. Хронологія цих подій почала розвиватися ще у 2003 році, коли біля військового містечка №135 розпочали будувати житловий будинок на вулиці Академіка Лазаренка, 48», – повідомили також в інформагентстві.

«Паркан військової частини (у квітні 2003 року у цьому військовому містечку розпочали розквартирування львівські десантники) якраз виходив до будівельного майданчика і дуже заважав заїзду важкої будівельної техніки. Його невдовзі тишком прибрали», – розповіли також в інформагентстві.

«З’ясувати те, хто це зробив, ні тоді, ні сьогодні не вдалося. Але після здачі будівлі огорожу на своє місце не встановили, а навпаки, розпочали захоплення цієї земельної ділянки», – повідомили також в інформагентстві.

«Ухвалою Львівської міської ради №1971 від 16 грудня 2004 року земельну ділянку площею 0,1235 га на вулиці Акаадеміка Лазаренка, 48 передано на правах оренди приватному підприємцю Ю.М. Петрущаку 13 квітня 2005 року на підставі цього договору оренди відбулась зміна цільового призначення цієї земельної ділянки, тобто вона з земель оборони, раптом, нібито, перейшла до земель комунальної власності міста для облаштування автостоянки. Далі ухвалою №3219 від 9 лютого 2006 року її вже передано в оренду ПП «ЮМП-Плюс від 16 грудня 2004 року», – зазначили також в інформагентстві.

«Як пояснив помічник командира військової частини – начальник юридичної групи майор юстиції Ігор Угніч, ділки скористалися тим, що військова частина була залучена до участі фактично у повному складі до виконання завдань за призначенням у складі миротворчих контингентів (2004-2006 роки, Ірак, Косово), тобто виконували важливі державні завдання. Проте звірки із наявними документами час-від-часу проводилися», – розповіли також в інформагентстві.

«У 2006 році було виявлено захоплення території військової частини. Командування одразу звернулося до військової прокуратури і отримало припис відновити межі військового містечка. Це завдання десантники виконали швидко, відновивши паркан», – повідомили також в інформагентстві міністерства оборони.

Дії військових дуже не сподобалися керівнику ПП «ЮМП-Плюс», який подав до суду позов щодо захисту своїх, нібито, законних прав на цю земельну ділянку. Проте у суді першої та другої інстанції справу повністю програв», – розповіли також в інформагентстві міністерства оборони.

«Зі слів майора юстиції Ігоря Угніча тодішні судові тяжби тривали аж до кінця 2013 року. Здавалося б, всі проблеми вирішені і спірні питання розв’язані. Але цивільні ділки заспокоюватися не збиралися. Вони чекали слушного моменту, який настав із початком російської агресії на сході України», – повідомили також в інформагентстві.

«Звісно, десантники вирушили на захист суверенітету нашої держави. Цим скористалися нечисті на руку чиновники та підприємці. Як ніж у спину встромили військовим, вони знову ініціювали механізм привласнення чужого майна», – зазначили також в інформагентстві міністерства оборони.

«10 липня 2014 року ухвалою Львівської міської ради №3697 припинено право користування ПП «ЮМП-Плюс» все тією ж земельною ділянкою та передано її в оренду ТзОВ «Парксервіс-захід» терміном на 5 років. Цього разу вони прикрились більш серйозними документами, а саме рішенням Львівського міського управління юстиції (індексний номер 17815632 від 8 грудня 2014 року) про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо реєстрації права комунальної власності за Львівською міською радою на цю земельну ділянку із зазначенням кадастрового номеру та записом у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно тощо», – розповіли також в інформагентстві.

«Підставою про законне виникнення цього права вони зазначають Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності». А як здивувалися десантники у 2016 році, коли, зупинивши ворога на українському Донбасі, втративши чимало своїх побратимів, повернулися у Львів на відпочинок і побачили на своїй території під стінами боксів для бойової техніки автомобільну стоянку із твердим покриттям та легкими капонірами. І все почалося спочатку», – повідомили також в інформагентстві.

«Заступник військового прокурора Львівського гарнізону спільно з представниками Міністерства оборони України та військової частини направляє до Львівського господарського суду позов з позовними вимогами до Львівської міської ради та ТзОВ «Парксервіс-захід» про визнання протиправною та скасування ухвали Львівської міської ради №3697 від 10 липня 2014 року та витребування земельної ділянки. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 28 вересня 2017 року у цій справі за номером 94/1955/17 порушено провадження», – зазначили також в інформагентстві.

«Як відомо, військовим вдалося виграти цей процес у судах як першої, так і другої інстанції у повному обсязі. І як повідомили у Західному територіальному юридичному відділі Юридичного департаменту міністерства оборони України, юристи якого успішно відстоювали позиції міністерства оборони України у цьому судовому процесі та у попередньому, 12 серпня поточного року спливли всі строки оскарження рішення Західного апеляційного господарського суду, і у Єдиному державному реєстрі судових рішень на сьогоднішній день не зареєстровано відкритого касаційного провадження щодо розгляду даної справи», – повідомили також в інформагентстві.

«Але що далі? А далі, чиновники та підприємці, як законослухняні громадяни, мали б добровільно звільнити незаконно захоплену земельну ділянку та відновити межі військового містечка. Проте, поки що ніяких рухів з їхнього боку не видно», – розповіли також в інформагентстві.

«Військові марнувати час не збираються і готують документи до відповідних органів державної виконавчої служби щодо повернення території Міністерства оборони України законному власнику. Враховуючи вищевикладене, залишається відчуття, що цю земельну ділянку площею у 0,1235 га, яка належить до військового містечка №135 у Львові, цивільні ділки у спокої не залишать і боротьба, на жаль, за неї для львівських десантників тільки починається», – повідомили також в інформагентстві міністерства оборони.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини