Львівське управління СБУ відкрило кримінальну справу щодо російської газети

23:58 28 грудня 2016 р.

Служба безпеки України встановила факти розпалювання ворожнечі.

Управління СБУ у Львівській області провело невідкладну експертизу друкованої газети Російського культурного центру у Львові «Русский вестник» і виявило злочинні дії. Про це сьогодні, 28 грудня, повідомила в коментарі агенції «Гал-інфо» помічниця начальника Управління СБУ Львівщини щодо взаємодії з громадськістю Мирослава Клячківська. 

Вона нагадала, що 24 листопада 2016 року до управління СБУ у Львівській області надійшло звернення Львівської обласної ради щодо оцінки інформації, викладеної у публікаціях видання «Русский вестник». Мирослава Клячківська також повідомила з посиланням на висновки експертизи: «До проведення перевірки викладених у зверненні обставин було залучено Інститут народознавства Національної Академії наук України та встановлено таке. З березня 1999 року на території міста Львова видається газета Російської общини Львівської області «Русский вестник» (адреса редакції: Львів, вулиця Короленка, 1а). Відповідно до проведеного львівським Інститутом народознавства Національної Академії наук України дослідження змісту інформації, поданої в №2 (210) за лютий, №8 (216) за серпень та №9 (217) за вересень 2016 року зазначеного періодичного друкованого видання, аналітичний огляд кожного із зазначених номерів газети дає можливість стверджувати, що, починаючи зі структури газети – її логотипу, особливих ідеологічних акцентів макетування, відповідного ілюстрування, постійно повторюваних знакових маркерів великоросійської ідентичності, а також відверто образливих висловлювань у публікаціях на адресу народу, його героїв і символів, історії тощо, на території якого вони постійно перебувають, свідчить про те, що редакційна політика проводиться всупереч законодавству України, а саме цілеспрямовано, усвідомлено, з метою приниження української нації, її історичного минулого, її державності і суверенітету».

Також газета містить прояви міжнаціональної нетерпимості та приниження честі та гідності українців. Мирослава Клячківська також розповіла: «Зокрема, відверті прояви міжнаціональної нетерпимості (ворожнечі), приниження національної честі і гідності українців, розпалювання міжнаціональної ворожнечі виявлено в інтерв’ю Марини Перевозкіної під рубрикою «Актуально» з російським політиком-демократом і правозахисником Вячеславом Ігруновим «Прозрение либерала» (№2 (210) за лютий 2016 року), матеріалах віце-президента «Центра исследований корпоративных отношений» і президента «Центра системного анализа и прогнозирования» в Україні Ростислава Іщенка «Кто станет сакральной жертвой?» (№2 (210) за лютий 2016 року), «На грани» (№8 (216) за серпень 2016 року) та «Почему Порошенко должен уйти» (№9 (217) за вересень 2016 року). Отже, наведені факти пропагандивної проросійської діяльності редактора та працівників газети Російської общини Львівської області «Русский вестник» можуть бути кваліфіковані як розпалювання національної ворожнечі та ненависті, а також приниження національної честі та гідності». 

Відповідно, за словами Мирослави Клячківської, зважаючи на викладені факти, 28 грудня 2016 року слідчим відділом управління СБУ у Львівській області за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу України. Враховуючи те, що згідно зі статтею 216 Кримінальнопроцесуального го кодексу України розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтею 161 Кримінального кодексу України відноситься до компетенції слідчих органів Національної поліції, зазначене кримінальне провадження скеровано у прокуратуру Львівської області для визначення підслідності.

Про це повідомили сьогодні, 28 грудня, в агенції «Гал-інфо».

dailylviv.com

До теми

21:44 22 січня 2021 р.

Брата генерала СБУ Василя Пісного - Петра затримали на півмільйонному хабарі - ЗМІ

У четвер, 21 січня, у Києві поліція затримала 62-річного мешканця Львова, який вимагав майже півмільйона гривень у громадянина, який хоче відкрити свою АЗС. За даними ОРД, оприлюдненими наступного дня, затриманим виявився Петро Пісний, рідний брат генерала СБУ і колишнього заступника керівника управління «К» СБУ Василя Пісного.

Рубрика: Закон

10:53 22 січня 2021 р.

Продаж зброї та боєприпасів: біля Яворівського полігону спіймали контрактника-продавця

На Львівщині внутрішня безпека Нацполіції викрила військового на протиправній діяльності. Старший сержант однієї з військових частин Збройних сил України налагодив «схему» продажу зброї та боєприпасів.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу