Львівщина – лідер за кількістю смертельних ДТП

23:38 26 липня 2017 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки Львівського обласного управління поліції в інтернет-мережі «Facebook»

Прокурор Львівської області Юрій Квятківський запевнив на координаційній нараді керівників правоохоронних органів, що злочинності поменшало.

У прокуратурs Львівської області повідомили в середу 26 липня, що у ній відбулася сьогодні координаційна нарада керівників правоохоронних органів, на якій розглянули питання щодо стану злочинності, розслідування та розкриття злочинів в першому півріччі 2017 року. Зокрема в цій нараді взяли участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка й керівники всіх правоохоронних органів регіону та судової гілки влади.

Головував на нараді прокурор області Юрій Квятківський, який передусім звернув увагу на діяльність правоохоронних органів щодо забезпечення громадського порядку та збереження безпеки громадян, виключення будь-яких проявів сепаратизму, нейтралізації дестабілізуючих факторів та елементів, збереження законності на території області. А також запевнив: «Спільними зусиллями правоохоронних органів, місцевим самоврядуванням та виконавчою владою закріплено позитивну тенденцію до зменшення рівня злочинності, загалом покращено криміногенну ситуацію в області».

Юрій Квятківський також доповів: «Рівень злочинності в області на 10 тисяч населення у порівнянні із аналогічним періодом минулого року зменшився з 84,9 до 68,3 злочинів. Обліковано 17312 кримінальних правопорушень, що на 19,6% менше ніж у 2016 році (21 522). При цьому зменшилася кількість особливо тяжких злочинів на 26,1%, середньої тяжкості на 21,2%, а також злочинів невеликої тяжкості на 39%».

Прокурор області також запевнив, що зменшилася кількість вчинених умисних вбивств, зґвалтувань, крадіжок, грабежів, розбоїв, шахрайств, порушень правил безпеки руху, експлуатації транспорту, хуліганств. Водночас, звернув увагу на те, що криміногенна ситуація в області ще залишається складною, а у поточному року відзначаються окремі негативні тенденції у динаміці злочинності, які потребують вжиття скоординованих заходів, направлених на їх усунення.

Окремо прокурор області зупинився на злочинах, які вчиняються на залізниці, в першу чергу пов’язаних з викраденням пристроїв автоматики та зв’язку, несанкціонованих втручань сторонніх осіб у діяльність залізниці, яка не лише завдає цій галузі значних збитків, а й створює загрозу безпеці руху поїздів. Юрій Квятківський наголосив: «З огляду на це, постали нові завдання та виникла необхідність перегляду стратегічних напрямів діяльності правоохоронної системи в цілому, пошуку нових підходів до організації протидії злочинності, які б відповідали сучасній обстановці».

Прокурор також зазначив, що, незважаючи на зменшення кількості кримінальних правопорушень за фактами порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами на 39,5%, Львівська область посіла перше місце за кількістю ДТП з летальними наслідками для потерпілих. У зв’язку з цим, під час наради запланували конкретні заходи за участі патрульної поліції, державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, спрямовані на невідкладну профілактику цих правопорушень.

Юрій Квятківський також критикував роботу підрозділів поліції у напрямку боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, торгівлею людьми, в тому числі в організованих формах та з міжнародними зв’язками, профілактики рецидивної та групової злочинності й кримінальних правопорушень, вчинених у громадських місцях. А також наголосив на одному із найважливіших завдань, які стоять перед правоохоронними органами, – захисті фінансово-економічних інтересів держави.

Прокурор також зазначив, що уже за перше півріччя поточного року виявлено 111 злочинів, пов’язаних з використанням бюджетних коштів (перше півріччя 2016 року – 71). Юрій Квятківський також конкретизував: «За результатами їх розслідування у поточному році до суду з обвинувальним актом надіслано 56 кримінальних проваджень, у яких встановлено збитків на суму близько 13 мільйонів гривень у межах кримінального судочинства забезпечено відшкодування мільйонів гривень, накладено арешт на суму понад чотири мільйони гривень»

У прокуратурі Львівської області поінформували також: «На нараді обговорили масштаби зловживань у сфері земельних відносин, оскільки (впродовж шести місяців 2017 року до суду скеровано 13 обвинувальних актів (третє місце у загальнонаціональному рейтингу), у яких заподіяно шкоди на суму понад 85 мільйонів гривень). Завдяки вжитим системним заходам організаційного та практичного характеру, спрямованим на підвищення ефективності протидії організованій злочинності, органами прокуратури спільно з УЗЕ та СБУ області за скерованими до суду обвинувальними актами, знешкоджено вісім (третє у загальнонаціональному рейтингу) організованих груп стосовно 44 осіб, у яких задокументовано 72 кримінальних правопорушення з ознаками організованої злочинності, в тому числі до суду скеровано обвинувальні акти у шести кримінальних провадженнях в сфері економіки та один – з корупційними зв’язками, завершено слідство у справі конвертаційного центру, задокументовано факти ухилення від сплати податків при незаконному експорті лісопродукції з корупційними зв’язками, скеровано до суду провадження щодо організаторів підпільних гральних закладів, цехів по виготовленню фальсифікованого алкоголю, заволодіння кредитними коштами банківських установ, висловлено вимогу щодо посилення координуючої ролі місцевих прокурорів у протидії злочинності та її організованим формам, наголошено на необхідності активізації діяльності всіх правоохоронних органів щодо викриття злочинів у земельній, лісовій та бюджетній сферах, паливно-енергетичному комплексі, а також пов’язаних з корупцією та хабарництвом (у тому числі, які вчиняються у складі організованих груп). Вдалося досягти зменшення рівня злочинності серед неповнолітніх на 22,5%. Зменшилась і кількість дітей, які вчинили кримінальні правопорушення на 41,1%, позитивно відзначено стан розшуку безвісно зниклих неповнолітніх». 

Юрій Квятківський підсумував: «Упродовж першого півріччя 2017 року до органів поліції надійшло повідомлень про зникнення 148 неповнолітніх, у тому числі 69 малолітніх. Усіх цих дітей на даний час знайдено, однак 4 дітей, які залишили свої домівки декілька років тому так і не знайшли». 

Про це повідомили сьогодні, 26 липня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також запевнили: «За підсумками наради розроблено спільні заходи та визначено конкретні завдання на найближчий час, які матимуть реальний вплив на стан законності у регіоні». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів