Євросуд з прав людини відхилив дві скарги родичів жертв Скнилівської катастрофи

14:30 1 вересня 2016 р.

У Стразбурзі постановили, що Україна має компенсувати лише 3600 та 360 євро юридичних витрат родині Міхно.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Стразбурзі нарешті ухвалив рішення щодо двох скарг, які подали йому рівно 10 років тому родичі загиблих внаслідок катастрофи військового літака на авіашоу в Скнилові 27 липня 2002 року львів’ян Сергія й Тетяни Міхно та Андрія й Наталі Михайлів і їхніх доньок Наталі та Андріана. Ці скарги були зареєстровані в ЄСПЛ 30 серпня та 1 вересня 2006-го. Щойно 1 вересня 2016-го на сайті Євросуду опублікували рішенні у справах «Родина Міхно проти України», а також «Світлана Атаманюк та інші проти України».
Зокрема родичі загиблих скаржилися суду в Страсбурзі, що Українська держава, на їх спільну думку, порушила статтю 2 Європейської конвенції з прав людини (право на життя), в якій мовиться: «Право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж на виконання смертного вироку суду...».
ЄСПЛ після десяти років розгляду цієї скарги визнав її необґрунтованою, оскільки Україна не приховувала даний інцидент та провела повне розслідування катастрофи. У Стразбурзі дійшли висновку: «Суд вирішив, що у обох випадках розслідування інциденту було достатньо незалежним, адекватним і швидким, а заявники мали достатній доступ до процесу».
ЄСПЛ також відхилив як необґрунтовану скаргу по статті про заборону катувань. Лише в одній зі скарг Євросуд знайшов порушення статті конвенції про справедливе відшкодування через те, що родина Міхно упродовж доволі тривалого часу не могла домогтися виплати компенсації від держави попри рішення національних судів на їх користь.

Відтак, Україна має компенсувати їм 3600 євро та 360 євро на юридичні витрати. Про це повідомили сьогодні, 1 вересня, на сайті інтернет-видання «Європейська правда».

dailylviv.com

До теми

13:34 20 квітня 2021 р.

Ударив ножем у груди: батька затримали за замах на вбивство сина

Поліцейські повідомили мешканцю Стрия про підозру в замаху на вбивство свого сина. Як встановили правоохоронці, 52-річний чоловік завдав своєму сину удару ножем, спричинивши наскрізне ушкодження легені та перикарду.

Рубрика: Закон

11:27 19 квітня 2021 р.

Директор комунального лісу у районі на Львівщині продавав необліковану деревину

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури затримано директора одного із дочірніх лісогосподарських підприємств «Галсільліс» під час одержання неправомірної вигоди.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу