Громадяни України віком 18-19 років на строкову військову службу можуть піти лише за власним бажанням
16:13 7 липня 2020 р.
Це право для них передбачає розпорядження Уряду від 26 лютого 2020 року.
У зв'язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. Відповідне розпорядження Уряд прийняв ще 26 лютого 2020 року.
Важливо, що пунктом 5 цього документа передбачено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.
До МОН надходять численні звернення вступників до закладів вищої освіти (як на ступінь бакалавра, так і магістра) та їхніх батьків щодо отримання повісток від військкоматів. Дійсно, цього року початок вступної кампанії перенесено на серпень, а весняний призов продовжено до кінця липня.
Для того, щоб забезпечити можливість для осіб призовного віку стати студентами вишів, МОН звернулось із листом до Міноборони з проханням врегулювати питання надання випускникам відстрочки від весняного призову.
Важливо зазначити, що військкомати є у сфері управління Генерального штабу Збройних сил України, а рішення про призов приймається призовними комісіями, головами яких є заступники голів обласних державних адміністрацій.
Т.в.о. міністра Сергій Шкарлет тримає це питання на контролі.
Нагадаємо, 30 червня розпочали роботу консультативні лінії та приймальня громадян щодо вступної кампанії 2020. Вони працюватимуть до 15 вересня включно. Вступники, їхні батьки, члени приймальних комісій зможуть отримати відповіді щодо проведення вступної кампанії 2020, зокрема реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, сертифікатів ЗНО, надання пільг тощо.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.
Раніше "Щоденний Львів" поширив інформацію Львівського обласного військового комісаріату під заголовком "Що робити вступнику до ВНЗ, якщо прийшла повістка з військкомату".
- Юнакові необхідно з’явитись за викликом військкомату на засідання районної призивної комісії та надати необхідні документи, що засвідчують його реєстрацію як абітурієнта для вступу у ВНЗ. Написати заяву голові районної призовної комісії про намір вступити у вищий учбовий заклад. Цю заяву скерують до обласної призовної комісії де і приймається рішення про надання можливості вступу у вищий навчальний заклад. У випадку невступу у вищий навчальний заклад призовник буде призваний під час наступного призову восени. – зазначив військовий комісар Львівщини полковник Олександр Тіщенко.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook