ГПУ порушила стосовно Медведчука кримінальну справу про державну зраду

15:15 5 лютого 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

Генпрокуратурою за зверненням народного депутата Андрія Тетерука до ЄРДР внесені відомості про вчинення главою організації «Український вибір – право народу» Віктором Медведчуком кримінальних правопорушень, що передбачають посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган у «Facebook». За її словами, «5 лютого 2019 року Генеральною прокуратурою України за зверненням народного депутата Андрія Тетерука до ЄРДР внесені відомості про вчинення Медведчуком В.В. кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України та частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада)».

Лариса Сарган розповіла також, що глава проросійської організації «Український вибір – право народу» і глава політради партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в Києві, заявивши про необхідність утворення так названого «автономного регіону Донбас» з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України. За словами речниці генпрокурора, план-концепція Медведчука передбачає утворення на Донбасі автономного регіону «Донбас» у складі України. Він вважає, що такі домовленості щодо статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва.

«Враховуючи, що, відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є унітарною державою, територіальний устрій закріплено у статті 133 цього закону, а також те, що Російська Федерація шляхом забезпечення самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (ДНР, ЛНР) живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі і інформаційної підтримки», – наголосила Лариса Сарган.

За таких обставин, як підкреслила речниця генпрокурора, в діях Медведчука вбачаються ознаки злочинів, передбачених частиною 1 статті 110  Кримінального кодексу України (державна зрада), адже Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України (статті 133), якою передбачено Донецьку та Луганську області як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави. Лариса Сарган наголосила, що на даний час є реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України.

«У даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої. Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України за підслідністю,», – написала речниця генпрокурора.

dailylviv.com

До теми

13:39 21 жовтня 2020 р.

Хто вкрав Винниківське озеро: правозахисники й громада звинувачують Григорія Козловського та місцеві органи влади

Озера вже немає: воду у ньому спустили, ліс поблизу вирубують, ділянку обгородили. Бізнемен і депутат ЛМР Григорій Козловський будує тут «Академію футболу», в якій обіцяє навчати дітей із малозабезпечених родин. Але за цими шляхетними заявами ховається банальна крадіжка Винниківського озера і прилеглих до нього лісових територій.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу