Голова ЛОДА передав у приватну власність ділянки екс-заступнику начальника УСБУ та його друзям

13:56 20 жовтня 2017 р.

Фрагмент фото з публічної кадастрової карти

Фрагмент фото з публічної кадастрової карти

Зі 143 осіб у списку дачного кооперативу «Патріот-3» (члени якого, власне, і стануть власниками ділянок на Замарстинівській) – кожен шостий вже отримав компенсацію на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн від львівської мерії. Крім того, кожен другий вже володіє щонайменше однією земельною ділянкою, здебільшого, неподалік Львова. Дехто також володіє значним списком іншого нерухомого майна.

Це дослідили "Наші гроші", аналізуючи ситуацію з "розпаюванням" 15 гектарів лісу на вулиці Замарстинівській у Львові, які голова ЛОДА Олег Синютка своїм розпорядженням надав під дачне будівництво учасникам АТО та членами їхніх сімей.

Звичайно, це не протизаконно, оскільки, учасники АТО, як і всі громадяни України, мають право на безоплатну приватизацію п’яти ділянок різного призначення. Проте далеко не всім вдається скористатися ним. Учасникам кооперативу «Патріот-3» пощастило.

***

Нагадаємо, 24 липня 2017 року своїм розпорядженням голова Львівської ОДА Олег Синютка затвердив детальний план території колишнього військового містечка №230, призначеної для забудови дачними будинками учасниками АТО. Через три дні, 27 липня, було надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок 143 рекомендованим учасникам АТО, список яких склала окрема робоча група, що засідала 26 липня.

З прес-релізу «Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» випливає, що своїх представників для отримання земельних ділянок у цьому місці рекомендували 25 різних організації учасників АТО, а також військових, правоохоронних формувань і окремих частин.

Ще влітку ідея передачі лісової ділянки під забудову викликала спротив мешканців, які вже побудувались неподалік. Однак, як розповів ZAXID.NET архітектор інституту «Містопроект» Юрій Столяров, ліс, де виділять ділянки для учасників АТО, не має юридичного статусу, відтак він не охороняється і там можна будуватися. Тобто 15 га вирубають цілком законно. Була також зареєстрована петиція, аби офіційно оформити ліс лісом, однак вона поки що набрала 566 підписів зі 1000.


Формально ця територія належить до Львівської міської ради, але розташована вже за межею Львова, тому розпоряджатися нею може лише Львівська ОДА або Держгеокадастр. Тому детальний план території розробили у ДП ДІПМ «Містопроект» на замовлення ЛОДА.

У пояснювальній записці до плану йшлося, що більша частина цієї території – земля розформованої військової частини, що заросла лісом. План передбачає будівництво 143 дачних будинків на один або два поверхи з мансардою. Кожний наділ має площу сім «соток».

***

Ділянка виявилась суперечливою не лише з точки зору її «лісистості». З огляду на те, що вона не належить місту, це дозволило членам кооперативу «Патріот-3» взяти участь як в міських, так і в обласних програмах.

Ми проаналізували список із 143 майбутніх власників земельних наділів, членів кооперативу «Патріот-3», і виявили, що ім’я кожного шостого є також в інших списках – списках «Програми про захист інтересів учасників АТО», згідно з якою зареєстровані у Львові, Винниках, Брюховичах та Рудному учасники АТО мають право на одноразову матеріальну допомогу у розмірі 100 тис. грн, якщо вони ще не скористалися своїм правом на отримання ділянки для будівництва житлового будинку.

Якщо сказати простіше, учасникам АТО пропонували отримати або ділянку на Білогорщі, або 100 тисяч. Порівняння списків засвідчило, що частина членів кооперативу вирішили отримати, і гроші від міста, і землю від області.

Що більш, для переважної більшості тих, хто отримає ділянки на Замарстинівській, ці сім соток будуть не першим, а часто навіть не другим земельним наділом.

Наприклад, для Івана Красницького, декана факультету № 2, доцента кафедри кримінального права та кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ. Вдвох із дружиною він вже володіє вісьмома земельними ділянками.

Згідно з даними декларації, він особисто володіє п’ятьма земельними ділянками в селі Задільське (Сколівський район). Тут же у нього у власності є будинок площею 113 кв. м. А його дружина Олена Тьорло, яка також працює у Львівському державному університеті внутрішніх справ, володіє двома квартирами у Львові, площею 53 та 36 кв. м та невеликим будинком із земельною ділянкою в містечку Нові Санжари (Полтавська область).

З 2014 року у власності Красницького є земельна ділянка та будинок площею 126 кв. м у селі Рудне, що поблизу Львова. А з березня 2015 року – ще 10 «соток» десь у Пустомитах.

Скоро він також отримає держакт на дев’яту ділянку. Адже 17 жовтня на сайті Львівської облдержадміністрації опублікували розпорядження за підписом Олега Синютки про затвердження проектів землеустрою та надання ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва для 70 із 143 учасників АТО з попереднього списку кооперативу «Патріот -3».

***

Із 70 новоспечених власників ділянок, 13 імен повністю збігаються з отримувачами 100 тис. грн від міськради. Це Максим Дорош, Андрій Різничок, Василь Кожушко, Ігор Трач, Тарас Яцишин, Руслан Ковалишин, Ростислав Фесенко, Михайло Косач, Юрій Дуда, Андрій Слесаренко, Павло Буцман, Іван Яцейко та Костянтин Дерюгін.

А 65 членів кооперативу вже володіють іншими ділянками та нерухомістю (повний список нижче).

До прикладу, ділянку останнім розпорядженням, отримав Андрій Гавгун, заступник начальника відділу контролю обігу зброї управління Національної поліції у Львівській області. У кінці вересня 2015 року, згідно з декларацією, він та його дружина стали власниками будинку та земельної ділянки в селі Солонка. Ще однією ділянкою, також у Солонці, Гавгун володіє з 2013 року.

Олег Житняк, начальник відділу превенції патрульної поліції Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області особисто не володіє жодним нерухомим майном. Він мешкає в будинку площею 297 кв. м, що належить його тещі у районі Білогорща у Львові. Тещі також належать дві земельні ділянки у Львові.

Іван Яцейко, помічник оперуповноваженого МВС України у Львівській області, також в кінці 2014 року отримав ділянку у селі Раковець, поблизу Львова.

Наступним розпорядженням голови ОДА ділянку також отримає і колишній заступник начальника управління СБУ у Львівській області Володимир Кобилінський, який також є членом кооперативу. У власності родини Кобилінських є дві квартири на вулиці Романицького у Львові загальною площею 186,5 кв. м. Дружина екс-заступника має ділянку та будинок в селі Раковець, поблизу Львова. А сам Володимир Кобилінський володіє ще й земельною ділянкою для садівництва площею 0,08 га у Городоцькому районі.

Або Дмитро Бабаченко, заступник начальника слідчого відділу Залізничного відділення національної поліції, який з 2015 року вже володіє земельною ділянкою в селі Кротошин. А його дружина є власницею будинку в Пустиомитах та двох земельних ділянок – в Пустомитах та селі Скнилів, що під Львовом.

Варто додати, що не йдеться про порушення законодавства, адже згідно із  ст. 121 Земельного Кодексу учасники АТО мають право безкоштовно отримати, як і всі громадяни, в межах затверджених Кодексом нормативів до п’яти земельних ділянок: по одній для ведення особистого селянського господарства (до 2 га), для ведення садівництва (до 0,12 га), для будівництва житлового будинку (до 0,1 га у містах, до 0,25 га у селах), для дачного будівництва (до 0,1 га), для будівництва гаражу (до 0,01 га).

Згідно з постановою Кабміну №898-р від 19 серпня 2015 року, Держгеокадастр, обласні адміністрації, міські та сільські ради повинні розглядати заяви учасників АТО на отримання земельних ділянок «у першочерговому порядку».

Перелік осіб, які отримали отримали ділянки для індивідуального дачного будівництва (перша черга 70 ділянок)


Відео:

dailylviv.com

До теми

19:25 21 січня 2022 р.

У Львові затримали нічного грабіжника АЗС

19 січня зловмисник зайшов у приміщення автозаправної станції на проспекті Чорновола у Львові, розпилив касирці в обличчя газ з балончика, після чого заволодів 5 тис грн та втік.

Рубрика: Кримінал

11:37 21 січня 2022 р.

У центрі Львова наркотиками торгували у хостелі і майстерні з ремонту взуття

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили у зловмисників близько трьох кілограмів психотропних речовин, вартість яких за цінами «чорного» ринку становить близько 600 тисяч гривень.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу