Ділянку під будинком Димінського на Яворівському полігоні не вдалося повернути військовим

14:05 29 січня 2021 р.

Господарський суд Львівської області не підтримав позов заступника генерального прокурора про розірвання договору оренди земельної ділянки з «Охоронною фірмою «Ірбіс».

Про це інформують Наші гроші. Львів, пише DailyLviv.

Тобто суд підтвердив право фірми, пов’язаній з екс-почесним президентом ФК «Карпати» Петром Димінським й надалі користуватися ділянкою на території Яворівського полігону, де на озері побудовано приватний будинок Димінського.


Як раніше писали «Наші гроші. Львів» у розслідуванні «Таємна пристань Димінського», екс-почесний президент футбольного клубу «Карпати» Петро Димінський кілька років тому збудував собі мисливський будинок на території Яворівського полігону.

Військові віддали в оренду ТОВ «Охоронна фірма «Ірбіс» приміщення занедбаного військового санаторію та земельну ділянку довкола нього. Згідно з угодою, санаторій мали б відновити, але натомість Петро Димінський влаштував тут таку собі заміську резиденцію – будинок на озері, рибне господарство та місця для полювання. Все це розташовано на території площею 29,3 га, що обнесена огорожею і ретельно охороняється приватною структурою.

У березні 2019 року військові пробували не продовжити угоду оренди санаторію, але Західний апеляційний суд не дозволив цього Яворівській КЕЧі. На думку суду, оскільки у 2015 році угода між «Ірбіс» та Яворівською КЕЧ була продовжена автоматично на три роки, то так повинно тривати і надалі.

Попри судові позови Яворівська КЕЧ вже у травні того ж 2019 року внесла зміни до угоди з ТОВ «Ірбіс», якими не просто продовжила його дію на три роки, а дозволила орендувати військове майно наступні 18 років – до 2030 року. При цьому орендарю надали право користування земельною ділянкою «для досягнення мети оренди».

У суді прокурор стверджував, що договір оренди було укладено неуповноваженою особою, а передача в користування двох ділянок загальною площею 29,3 га була здійснена в незаконний спосіб. Він також зазначив, що орендар, ТОВ «Ірбіс», користується земельними ділянками без реєстрації права оренди та використовує ділянки не за цільовим призначенням. На думку прокурора, орендодавці не мали права передавати в оренду ділянку, оскільки «водні об`єкти можуть надаватися у користування лише на умовах оренди на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою».

Крім того, заступник генерального прокурора в судовому засіданні заявив, що «договір оренди (щодо передання в користування земельної ділянки) укладено всупереч суспільним інтересам».

Проте, на думку суду, земельна ділянка площею 29,3 га на момент укладення договору оренди не належала до земель водного фонду. А головне, суд вирішив, що в оренду передано нежитлове приміщення, а земельна ділянка є прилеглою до нього. А оскільки, вона огороджена та «не має іншого використання, ніж використання як прилеглої до об`єкту оренди території», то це призведе до «позбавлення відповідача можливості доступу до орендованої будівлі». Відтак, причин розривати угоду немає.

Нагадаємо, Петро Димінський  офіційно перебуває у розшуку через звинувачення у вчиненні смертельної ДТП, в якому загинула 31-річна Наталія Тріла. Вину за вчинення цього ДТП взяв на себе власне співвласник фірми «Ірбіс» Андрій Борщ, який попри докази експертів, що він не керував автомобілем, вперто доводить, що саме він здійснив ДТП.

Прокуратура може оскаржити вирок суду щодо охоронців Петра Димінського

Суд виправдав охоронця Димінського

Адвокат Димінського стверджує, що той не отримував повісток на допити

Родичі загиблої на Львівщині внаслідок ДТП оскаржать звільнення охоронця Димінського

dailylviv.com

До теми

18:42 1 березня 2021 р.

У Львові поліція наздогнала замаскованих псевдоконтролерів електротранспорту

У п’ятницю, 26 лютого, працівниками відділу контролю ЛКП «Львівелектротранс» були виявлені безквиткові пасажири, які намагалися уникнути відповідальності, представившись контролерами.

Рубрика: Закон

17:26 1 березня 2021 р.

Названо працівників українського посольства в Польщі, які перевозили контрабанду до Євросоюзу (відео)

Слідчі ТУ ДБР у місті Львові за інформацією СБУ викрили протиправну діяльність організованої групи осіб, до якої входять чинні та колишні працівники Посольства України в Республіці Польща, а також військовослужбовець управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу