Чиновники повернули додому зі Львівщини не всіх нелегалів

16:10 12 грудня 2016 р.

Прокуратура Львівської області вимагає усунути порушення законодавства у міграційній службі.

Про це повідомили сьогодні, 12 грудня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також поінформували, що працівники цієї правоохоронної установи виявили «порушення законодавства в діяльності службових осіб органів Державної міграційної служби України у Львівській області при застосуванні адміністративно-правових заходів, спрямованих на примушування іноземців та осіб без громадянства покинути територію України всупереч їх волі і бажанню». У повідомленні також зазначено: «З’ясовано, що упродовж 2016 року органами міграційної служби області виявлено 209 нелегальних мігрантів, стосовно 207 з яких прийнято рішення про їх примусове повернення з України, а щодо двох – про їх примусове видворення».

«У той же час, уповноваженими особами управління ДМС не завжди контролюється питання про виконання таких рішень. Як наслідок, виявлено 10 невиконаних рішень про примусове повернення іноземців у країну походження і вони продовжують незаконно перебувати в Україні», – зауважили в прокуратурі.

«При цьому, службовими особами територіальних підрозділів ГУ ДМС України в області не вживаються заходи, до поміщення осіб, які незаконно перебувають в Україні та ухиляються від виконання рішень про примусове повернення, у пункти тимчасового перебування іноземців, що в подальшому дасть можливість до їх примусового видворення за межі нашої держави. Проведеною перевіркою виявлено й інші порушення вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в діяльності територіальних підрозділів міграційної служби регіону. Вказане стало підставою для внесення керівництву ГУ ДМС України у Львівській області вказівки з вимогою усунення виявлених порушень норм Закону», – зазначено також у ровідоиленні прокуратури.

«Усього, за результатами проведених перевірок у вказаній сфері органами прокуратури Львівської області упродовж 2016 року внесено вісім документів реагування. Водночас, слідчим управлінням прокуратури області упродовж поточного року розслідувались також і кримінальні провадження стосовно службових осіб Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області», – поінформували також у прокуратурі.

Зокрема, в жовтні 2016 року завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника відділу по роботі з державним демографічним реєстром головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України. Останній отримав неправомірну винагороду в сумі 600 доларів США за вплив на службових осіб відділу тимчасового перебування іноземців управління ДМС для реєстрації та виготовлення запрошень, необхідних для отримання віз для в'їзду в Україну іноземними громадянами», – конкретизували в прокуратурі.

«Крім цього, ще триває розслідування стосовно головного спеціаліста відділу організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління ДМС України у Львівській області, де останньому повідомлено про підозру в одержанні незаконної винагороди в сумі 2 000 доларів США за вплив на інших службових осіб ДМС з метою невжиття заходів щодо примусового видворення громадянина за межі України та не створення в подальшому йому перешкод щодо перебування в Україні. Також, судом уже постановлено обвинувальний вирок стосовно колишнього начальника Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області та його першого заступника за вимагання та одержання у 2014 році від підлеглого працівника неправомірної вигоди в сумі 2000 доларів США та 4000 гривень», – повідомили також у прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

16:23 14 січня 2021 р.

З літака не втечеш: іракці-нелегали полетіли примусово зі Львова в Багдад

Виконуючи рішення Галицького районного суду міста Львова, сьогодні, 14 січня, правоохоронці супроводили нелегальних мігрантів з пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства до міжнародного аеропорту «Львів» і примусово видворили їх до Республіки Туреччина, транзитом Львів – Стамбул, Стамбул - Багдад.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу