Через вибух у Шевченківському райсуді повідомлено про підозру п’ятьом правоохоронцям
13:20 29 липня 2023 р.
Співробітникам СІЗО інкриміновано службову недбалість, а військовослужбовцям Нацгвардії – порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання.
За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру п’яти особам – трьом співробітникам ДУ «Київський слідчий ізолятор» та двом військовослужбовцям Національної гвардії України. Про це пише Dailylviv.com.
Співробітникам СІЗО інкриміновано службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України), а військовослужбовцям Нацгвардії – порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання (ч. 3 ст. 418 КК України).
За даними слідства, 5 липня 2023 року підозрювані брали участь в етапуванні підсудного до приміщення Шевченківського районного суду м. Києва для участі у розгляді справи.
Під час перебування в СІЗО та перевезенні арештанта до суду відповідальні посадовці ДУ «Київський слідчий ізолятора» та Нацгвардії не проводили його особистий обшук та не перевіряли речі.
У приміщенні суду арештант застосував вибухові засоби. Це призвело до його загибелі, поранення співробітників поліції та пошкодження приміщення і майна суду.
Встановлено, що підсудний тривалий час готувався до втечі з-під варти. Він кустарно виготовив кілька саморобних вибухових пристроїв. Планував підірвати їх у приміщенні суду, щоб втекти, використовуючи паніку.
У камері, де утримувався чоловік, було виявлено залишки двох вибухових речовин. Вони ідентичні тим, що були використані у приміщенні Шевченківського суду.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ГСУ ДБР.
Нагадаємо, 5 липня у приміщенні суду у Шевченківському районі Києва сталося кілька вибухів. Підозрюють, що їх влаштував обвинувачений у теракті 2015 року Ігор Гуменюк. Пізніше стало відомо, що внаслідок вибуху підсудний загинув, поранені двоє спецпризначенців.
За даними Офісу генпрокурора, попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.
Батько Ігоря Гуменюка просив про об'єктивне та неупереджене розслідування загибелі його сина під час вибухів у Шевченківському райсуді столиці. Зокрема, він звернувся до президента Володимира Зеленського.
Також Володимир Гуменюк вимагав відкрити кримінальне провадження через "умисне вбивство" його сина.
"У нас важкопоранених хлопців під пострілами з передової рятують, а в центрі Києва не змогли надати медичну допомогу моєму синові, якщо він був поранений. Чи вбитий пострілами з автомата?" — допитувався його батько.
Чоловік хоче отримати відповідь на питання, як Ігорю "вдавалося бігати між конвоїрами зі зростом 1,6 м надвір і назад" та звідки в приміщенні суду насправді взялась вибухівка.
"Приміщення не постраждало, правоохоронці також. А від мого сина Ігоря верхньої частини тіла немає. Тому тіло віддадуть тільки через три тижні, після проведення експертизи ДНК", — зазначав Володимир Гуменюк.
Ігор Гуменюк перебував під арештом з 2015 року. Його підозрювали у вчиненні вибуху перед приміщенням Верховної Ради, унаслідок якого 141 особу поранено, а 4 - вбито.
Убив і спалив банкіра: поліція затримала підозрюваного в жорстокому вбивстві
На голову Державної судової адміністрації України одягли електронний засіб контролю
Ексзаступник керівника Офісу Президента безплатно проживав у готелі Emili Resort на Львівщині
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook