Буца збудує готель у межах історичного ареалу Львова

11:14 8 червня 2021 р.

Фото до новини

Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував припис Мінкульту про зупинення будівництва на вул. Антоновича, 31 – вул. Грюнвальдській, 11а у Львові компанії «Дальта».

Йдеться про будівництво багатоповерхівок і готелю максимальною висотою 24,5 метра поблизу церкви святих Ольги та Єлизавети, розповідають "Наші гроші. Львів", пише Dailylviv.

Припис про зупинення будівництва Міністерство культури винесло ще в квітні 2020 року. Свою вимогу обґрунтувало тим, що не давало жодних погоджень та дозволів на цю забудову.

Однак фірма «Дальта» була переконана, що Мінкульт не мав підстав вважати, що будівництво на вул. Антоновича, 31 ведеться в межах історичного ареалу. Ці межі не затверджені Міністерством культури та інформаційної політики України.

Спочатку в першій інстанції суддя Оксана Клименко відхилила позов забудовника. Вона зазначила, що, згідно з рішенням міської ради, ділянка на перетині вулиць Антоновича-Грюнвальдської належить до історичного ареалу Львова. А доводи фірми «Дальта» про суперечність цього рішення вона не враховує, оскільки це не є предметом позову.

Окрім того, належність ділянки до історичного ареалу вказана в містобудівних умовах та обмеженнях цього будівництва. Тому замовник мав отримати дозвіл на будівництво в Міністерства культури України, як того вимагає ЗУ «Про охорону культурної спадщини».

Нагадаємо, у Львові межі історичного ареалу визначені лише рішенням міської ради і немає історико-архітектурного опорного плану. Через це судді по-різному трактують приписи Міністерства культури про зупинення будівництва.

Так, в апеляційній інстанції судді вирішили, що припис потрібно скасувати, оскільки межі затверджено рішенням виконкому, хоча Законом України «Про охорону культурної спадщини прямо передбачено, що прийняття таких рішень віднесено до компетенції Міністерства культури України, а не Львівської міської ради.

За даними офіційного сайту Мінкульту та їхнього листа, межі історичного ареалу міста Львова не затверджені. «Підстави прийняття припису свідчать про наявність ознак його протиправності», – сказано в постанові суду.

Колегія суддів скасувала рішення суду першої інстанції і прийняла нове рішення, яким позов ТзДВ «Дальта» задовольнила: визнала протиправним та скасувала припис Мінкульту.

Кінцевими бенефіціарами компаній «Дальта» та «Ізок» є львів’янин Володимир Мармура та киянин Богдан Буца. Перший був депутатом Львівської міської ради у 2006-2010 роках, другий – народним депутатом від «Нашої України» у 2005 році. У березні 2014 року Богдан Буца став першим заступником міністра оборони України, однак через пів року подав у відставку. Його звинувачували, зокрема, в порушеннях під час проведення закупівель пального для військових, однак фактів зловживання не довели.

У Львові зупинили будівництво багатоповерхівок та 24,5-метрового готелю на вул. Антоновича-Грюнвальдській

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів