Андрій Федоренко потерпає у в’язниці через Садового, – активісти (відео)

13:15 23 березня 2016 р.

Фото до новини

Громадські активісти стверджують, що Федоренко потерпає у в’язниці через Садового. Мер Львова Львова – відмовчується.


Відео: Львівський прес-клуб

У п’ятницю, 18 березня, в другій половині дня за рішенням Галицького районного суду взято під варту колишнього радника міського голови Львова  Андрія Федоренка. Він повинен відсидіти у СІЗО 60 днів або сплатити заставу у 6,8 млн гривень. Громадкість, яка захищає підприємця, обурило, що людину, яка вісім років співпрацювала зі слідством, раптом вирішили запроторили за грати.  Понад те, дружині Андрія Федоренка заборонили побачення з ним.

Про це сьогодні, 23 березня, під час прес-конференції “Відновити справедливість! Громадські активісти та народні обранці беруть на поруки підприємця та члена КПЛ Андрія Федоренка, який став заручником прокурорського свавілля та політичних інтриг національного масштабу”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова ГО «Комітет підприємців Львівщини Андрій Гринчук. 

- Ми не торкаємося його вини. Нас обурює, що у Львові таке можливо. Ми звертаємо увагу на те, що як колись були «традиції п’ятничного правосуддя», так вони і залишилися, - каже він. 

За його словами, справа тривала вісім років і увесь цей час Андрій Федоренко не уникав співпраці зі слідством, не ховався, не чинив тиск ні на кого. 

-А в рішенні суду написано, чому людина за гратами має сидіти 60 днів: «У випадку обрання м’якшого запобіжного заходу Федоренко може переховуватися, чинити тиск на свідків та вчинити інші кримінальні правопорушення, перешкоджати слідству». Але доказів, що він так буде робити, не наведено, - каже Андрій Гринчук. 

За його словами, це суперечить практиці Європейського суду з прав людини, який неодноразово наголошував українським судам, що брати під варту підозрюваного можна лише тоді, коли доведено ризик уникнення його співпраці зі слідством. 

Крім того, голова ГО «Комітет підприємців Львівщини» зауважив, що величина застави перевищує вимоги, які містяться в Кримінально-процесуальному кодексі та в три рази перевищує суму інкримінованих збитків (2 млн 249 тисяч гривень). 

- Група адвокатів вважає, що це – знущання над підозрюваним та над правом, - каже Андрій Гринчук. 

На думку голови Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрія Соколова, арешт львівського підприємця – це політичне замовлення. Причому заважає не він, а ті, на кого він колись працював. 

- Ми прекрасно розуміємо, що Банкова поставила собі чітке завдання понизити рейтинг Андрія Садового і фракції «Самопоміч».  Тому вишуковують будь-які можливості для цього, - каже він.  

При цьому, профспілковий діяч наголосив, що він також є противником Садового, проте вважає, що в т акий спосіб діяти неприпустимо. 

Він також зауважив, що ця справа вже триває вісім років і може тривати ще стільки ж.

- Ми прекрасно розуміємо, що спочатку дають два місці, потім – ще два. І так людину можуть посадити реально, але без рішення суду на роки. І проти цього ми протестуємо, - каже Андрій Соколов. 

На його думку, якщо зараз не захистити Андрія Федоренка, то дуже швидко нелюстровані прокуратура та судді почнуть кидати за грати всіх інших підприємців та громадських діячів. 

Колишнього радника міського голови Львова також підтримують інші підприємці та громадські діячі. Координатор ГО «Автомайдан» з Києва  Сергій Строй попередив, що будуть організовувати акції протесту в столиці та контролювати дії Генпрокуратури в цій справі. 

Натомість Андрій Садовий, через якого, як стверджують громадські активісти, потерпає його колишній радник, наразі не висловив своєї позиції у цій справі. 

Довідка

У 2007 та 2008 році до Львова надійшов 21 трамвай чеського виробництва фірми TATRA, які закупив Львів у Німеччині. Директором ЛКП «Львівелектротранс»  тоді був Андрій Федоренко. Але 30 березня 2009 року він звільнився з роботи. А 1 квітня 2009 року прокуратура Львівської області порушила  кримінальну справу за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ЛКП «Львівелектротранс» та ТзОВ «С», вчиненого за попередньою змовою з невстановленими особами, за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу України. 

18 березня 2016 року Андрієві Федоренку Галицький районний суд висунув підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів