56% опитаних не знають, що за секс без згоди загрожуватиме до 15 років

14:00 11 грудня 2018 р.

56% українок та українців навіть не чули про зміни з 11 січня 2019 року у Кримінальному і Кримінальному процесуальному кодексах України, які передбачають покарання за секс без згоди.

Про це сьогодні, 11 грудня, під час  прес-конференції на тему: “Представлення результатів опитування про культуру згоди на секс та української версії культового мультфільму "Згода на секс: просто як чай", а також аналіз змін до КК України щодо зґвалтування та сексуального насильства, які набувають чинності 11.01.2019 року”, що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомили експертки ГО Центр "Жіночі перспективи" Марта Чумало та Галина Федькович. 

Відповідно до онлайн опитування (охоплено 1220 осіб, переважна більшість опитаних жінки - 80%), проведеного ГО «Центр «Жіночі перспективи» - 56 % опитаних не знають про ці зміни, тільки 17% осіб повідомили, що їм відомо про ці зміни, 20% – «щось чула чи чув», 7% - «не знаю, важко відповісти».

У зв’язку із прийняттям нового законодавства, Центр «Жіночі перспективи» вирішив з’ясувати, наскільки готове наше суспільство до законів, що базуються на культурі згоди на противагу культурі зґвалтування.

Майже всі охоплені опитуванням (94 %) дали ствердну відповідь на запитання «Чи обов’язково, на вашу думку, отримати згоду іншої людини на секс?».

Водночас, тільки 53% респонденток та респондентів відповіли «НІ» на запитання «Чи доводилося вам ініціювати секс чи продовжувати займатися сексом з особою, котра насправді цього не хотіла?», а 26% - відповіли «так» чи «не знаю, важко відповісти». Це свідчить про існування насильцницьких практик у сексуальній активності опитаних.

77% осіб відповіли, що жодних умов не можуть дозволити секс без згоди. Однак 10% респонденток та респондетів вважають, що секс без згоди допустимий, якщо особи перебувають в інтимних стосунках чи тривалий час живуть разом, а також якщо особа на пропозицію сексу не говорить чітко «Ні».

Тільки 24% охоплених опитуванням осіб повідомили, що ніколи не погоджувались на секс, якого не хотіли. Значна частина респонденток та респондентів повідомили, що погоджувалися на секс, якого не хотіли за певних умов:

51% - через почуття обов’язку перед партнером чи партнеркою, з яким/якою перебували у шлюбі чи інтимних стосунках;

23% погоджувались на небажаний секс, щоб уникнути образ та звинувачень від ініціатора чи ініціаторки через відмову;

16% погоджувались на секс через страх втратити партнера чи партнерку;

16% погоджувались з інших причин.

Через застосування ініціатором чи ініціаторкою сили чи погрози її застосування, на секс погоджувалися 8% респонденток, а через залежність від ініціатора чи ініціаторки сексу погоджувалися 7% респонденток. 

Опитування не було репрезентативним, та безперечно з його результатів не можна робити узагальнюючих висновків щодо всього населення України, однак висновок про те, що культура згоди поки що не є глибинним переконанням та цінністю для українок та українців і невід’ємною частиною нашого життя є очевидним, наголосили у Центрі «Жіночі перспективи».

Довідка

Сьогодні секс без згоди визнають зґвалтуванням відповідно до законодавства 10 країн Європи. За місяць до цих країн долучається й Україна. Зміни до Кримінального кодексу відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» набирають чинності 11.01.2019 року.

 

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:32 21 жовтня 2021 р.

Ювелірні вироби зі США пересилали як продукти харчування

У підрозділ митного оформлення «Львів-поштовий» на адресу приватної особи надійшла посилка зі США, в якій, згідно з декларацією, містились спортивний костюм та продукти харчування. Однак під час огляду поштового відправлення митники виявили ювелірні вироби: золоті сережки, підвіску та каблучку.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу