Завтра у Національному музеї-меморіалі у Львові презентуватимуть біографію головного командира УПА

20:55 28 березня 2015 р.


Фото: ok.ru

Як повідомили в суботу «Щоденному Львову» в Центрі досліджень визвольного руху, в неділю, 29 березня, о 13.00 його науковий співробітник Олеся Ісаюк прочитає в «Тюрмі на Лонцького» лекцію «Людина з-за документів: рефлексії довкола постаті Романа Шухевича».

У Центрі досліджень визвольного руху повідомили сьогодні, 28 березня, «Щоденному Львову»:

«У неділя, 29 березня, о 13.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» на вулиці Степана Бандери, 1 (вхід з вулиці Карла Брюллова) його науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк презентуватиме написану нею науково-популярну біографію головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича й прочитає лекцію «Людина з-за документів: рефлексії довкола постаті Романа Шухевича».

В українській історії чимало видатних постатей, чиє життя тривалий час було приховане під радянським грифом «Секретно». Тож, працюючи над біографією, авторка Олеся Ісаюк вивчала архіви України та Польщі, документи структур визвольного руху та матеріали радянської спецслужби – НКВД. Це дозволило їй додати до  вже відомого портрета командира підпільної армії нових штрихів – політика, військового, бізнесмена, чоловіка, батька.

Окрему увагу авторка приділила розвінчанню міфів про про УПА і Шухевича особисто. Книга-біографія «Роман Шухевич» авторства Олесі Ісаюк видана у лютому 2015 року харківським видавництвом КСД «Клуб сімейного дозвілля» спільно з Центром досліджень визвольного руху.

Олеся Ісаюк працює у Львові в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (колишній в’язниці КГБ та гестапо), вона також – наукова співробітниця Центру досліджень визвольного руху. Закінчила історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Завершує докторантуру в Університеті Марії Склодовської – Кюрі (Люблін, Польща). 

Як відомо, у 1942 році українці створили Українську повстанську армію, котра мала на меті боротися за незалежність України. 6,5 років повстанською армією керував Роман Шухевич.

Українські повстанці, що діяли переважно в західних областях України, спершу воювали проти нацистських окупантів і радянських партизанів. Після повернення радянської влади УПА під командуванням Шухевича продовжувала опір радянському режимові до середини 1950-х років.

У СРСР історію ОУН і УПА фальсифікували, а постать Шухевича намагалися скомпрометувати. З відновленням незалежності історики розпочали дослідження фактів про Українську повстанську армію».

dailylviv.com

До теми

19:53 28 лютого 2021 р.

Трагедія Гути Пеняцької має бути досліджена українськими і польськими науковцями

Минуло 77 років, відколи в часи Другої світової війни було знищене населення Гути Пеняцької на Львівщині, але історична пам'ять щодо цієї трагедії є різною по обидва боки кордону.

Рубрика: Історія

17:32 25 лютого 2021 р.

Депутати ЛМР відмовилися зберегти кам'яницю львівських меценатів Стеткевичів

Сесія ЛМР не підтримала ухвалу «Про розгляд електронної петиції «Збереження кам'яниці Стеткевича по вулиці Замарстинівській 213 і перетворення її на громадський простір (музей, народний дім)», яка зібрала необхідну кількість голосів мешканців Львова.

Рубрика: Історія

13:49 22 лютого 2021 р.

На Львівщині хочуть врятувати старовинну церкву у Кугаєві

Кугаївську дерев'яну церкву Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення і збудована у 17 столітті, цьогоріч планують почати реставрувати за бюджетні гроші.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу