Завтра у Національному музеї-меморіалі у Львові презентуватимуть біографію головного командира УПА

20:55 28 березня 2015 р.


Фото: ok.ru

Як повідомили в суботу «Щоденному Львову» в Центрі досліджень визвольного руху, в неділю, 29 березня, о 13.00 його науковий співробітник Олеся Ісаюк прочитає в «Тюрмі на Лонцького» лекцію «Людина з-за документів: рефлексії довкола постаті Романа Шухевича».

У Центрі досліджень визвольного руху повідомили сьогодні, 28 березня, «Щоденному Львову»:

«У неділя, 29 березня, о 13.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» на вулиці Степана Бандери, 1 (вхід з вулиці Карла Брюллова) його науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк презентуватиме написану нею науково-популярну біографію головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича й прочитає лекцію «Людина з-за документів: рефлексії довкола постаті Романа Шухевича».

В українській історії чимало видатних постатей, чиє життя тривалий час було приховане під радянським грифом «Секретно». Тож, працюючи над біографією, авторка Олеся Ісаюк вивчала архіви України та Польщі, документи структур визвольного руху та матеріали радянської спецслужби – НКВД. Це дозволило їй додати до  вже відомого портрета командира підпільної армії нових штрихів – політика, військового, бізнесмена, чоловіка, батька.

Окрему увагу авторка приділила розвінчанню міфів про про УПА і Шухевича особисто. Книга-біографія «Роман Шухевич» авторства Олесі Ісаюк видана у лютому 2015 року харківським видавництвом КСД «Клуб сімейного дозвілля» спільно з Центром досліджень визвольного руху.

Олеся Ісаюк працює у Львові в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (колишній в’язниці КГБ та гестапо), вона також – наукова співробітниця Центру досліджень визвольного руху. Закінчила історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Завершує докторантуру в Університеті Марії Склодовської – Кюрі (Люблін, Польща). 

Як відомо, у 1942 році українці створили Українську повстанську армію, котра мала на меті боротися за незалежність України. 6,5 років повстанською армією керував Роман Шухевич.

Українські повстанці, що діяли переважно в західних областях України, спершу воювали проти нацистських окупантів і радянських партизанів. Після повернення радянської влади УПА під командуванням Шухевича продовжувала опір радянському режимові до середини 1950-х років.

У СРСР історію ОУН і УПА фальсифікували, а постать Шухевича намагалися скомпрометувати. З відновленням незалежності історики розпочали дослідження фактів про Українську повстанську армію».

dailylviv.com

До теми

16:41 25 березня 2022 р.

У Краковці на заправці зухвало обікрали автомобіль одесита

Під процесуальним керівництвом прокурорів Яворівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом мешканцям Яворівщини за фактом таємного викрадення чужого майна, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з проникненням, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України).

Рубрика: Історія

08:36 20 березня 2022 р.

Заповідник Тустань відновлює прийом відвідувачів. Наразі безкоштовний

Віднині, 20 березня, історико-культурний заповідник «Тустань» відновлює прийом відвідувачів. Запрошують зокрема жінок та дітей - вимушених переселенців з найгарячіших точок України. До 31 березня заповідник можна відвідати безкоштовно.

Рубрика: Історія

15:40 17 лютого 2022 р.

Дослідники вперше опублікували матеріали з кримінальної справи Йосифа Сліпого

Центр досліджень визвольного руху виклав у вільному доступі документи з архівно-кримінальної справи митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого. Сьогодні — 130 років з дня його народження.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу