11:55 23 вересня 2024 р.
Тут було знайдено залишки матеріальної культури часів короля Данила.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Вчора Лисиничі відзначили 613 років з дня першої писемної згадки про село. З цієї нагоди у громаді провели урочисті заходи, благодійний ярмарок та аукціон. Зібрані на події кошти передадуть на потреби воїнів-односельчан – Богдана Клепара, Андрія Палюха, Мар'яна Кіндрацького, Романа Грицика та волонтерів, які виготовляють дрони.
Лисиничі – одне із найдавніших поселень Львівської громади. Вперше цю назву задокументовано в офіційних джерелах за 1411 рік. В умовах війни поважну дату громада вирішила відзначити волонтерським заходом – з ярмарком, аукціоном, виступами та конкурсами.
Читайте також: На вул. Тракт Глинянський, яка пролягає через Лисиничі та Підбірці і веде до в'їзду у Львів, облаштували вуличне освітлення
По заходу долучився заступник міського голови Львова Любомир Зубач, який вручив подяки для мешканці Лисиничів, які активно займаються волонтерством:
Ірина Хавунко – директорка Народного дому с. Лисиничі, яка з 2014 року активно займається благодійними ініціативами та очолює волонтерський осередок в селі.
Соломія Понкало – жителька Лисинич, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії щоденно займається плетінням маскувальних сіток та розмальовує орнаментами відстріляні боєприпаси, які пізніше продаються на благодійних аукціонах.
Читайте також: У селі біля Львова набудують багатоповерхового житла
родина Дубас – сімְ’я, що долучаються до всіх благодійних заходів та зборів для місцевих військових: ліплять вареники для військових, приймали участь у розробці ідеї щорічного благодійного ярмарку «Благодійна верба для захисника», співпрацюють зі закордонними волонтерами по закупівлі амуніції для військовослужбовців.
Галина Кіцила – мешканка, яка на своїй приватній території з початку повномасштабного вторгнення облаштувала каркас і самостійно виготовляє маскувальні сітки на запити місцевих військових.
Цікаві факти про село:
у Лисиничах – найвища точка в околицях Львова, висотою 414 метрів над рівнем моря. Це Чотові, або їх ще називають Чортові, Чатові скелі. Свого часу на території цих скель було знайдено залишки матеріальної культури часів короля Данила;
у 1648 році тут перебував козацький табір на чолі з козацькою старшиною та гетьманом Богданом Хмельницьким;
на території лисиничівського лісу проводили військові вишколи новобранці Українських Січових Стрільців;
саме у цій громаді звели пам'ятник Т. Шевченкові у 1911-му році. Він став одним з перших пам'ятників Кобзарю в Україні.
Нагадаємо, Лисиничі й Підбірці просили включити їх до Львівської ОТГ.